Lauri Teder • 20. oktoober 2017
Jaga lugu:

BMW peakontoris toimus läbiotsimine

Foto: EPA

Reedel teatas Saksa autotootja BMW, et selle nädala alguses korraldasid Euroopa Liidu ametnikud firma Münchenis asuvas peakontoris läbiotsimise, vahendab Reuters.

Euroopa Komisjoni ametnikud viisid äkk-külastuse läbi 16. oktoobril. Brüsseli esindajate sõnul olid uurimise ajendiks Saksa autofirmade (BMW, Daimler, Volkswagen, Audi ja Porsche) väidetavad kartellikokkulepped. Eelkõige kahtlustatakse, et ettevõtted sõlmisid varjatud kokkuleppeid heitmetehnoloogiatega seotud kulude piiramiseks.

Euroopa Komisjoni konkurentsijärelevalve juulikuise avalduse kohaselt on uurimise all ka Saksa väljaandes Der Spiegel avaldatud väide, et nimetatud autofirmad vahel on toimunud juba kaua kokkumäng nii diisel- kui muude tehnoloogiate hindade määramisel.

Sama kuu lõpus jõudis ajakirjandusse ka teave, et Mercedes-Benzi emafirma Daimler on asunud immuunsuse saamiseks Euroopa Komisjoniga koostööd tegema. Täna andis sellest mõista ka ettevõtte finantsjuht Bodo Uebber. Lisaks ei näe Daimler tema sõnul vajadust võimalike kartellitrahvide jaoks raha eraldamiseks.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum