Mait Kraun • 14. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: aktsiaturud surve all

New Yorgi börs
New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud langesid ja dollar püsis surve all, sest kardetakse, et maksureformile tuleb takistusi juurde, vahendab Bloomberg.

Euro aga taandus, sest Euroopa Keskpank on jätkuvalt inflatsioonieesmärkide osas ettevaatlik. Keskpank jätkab ka majanduse stimuleerimist.

Ühendriikide maksureformi osas on investoritel palju ebakindlust, sest vabariiklasest senaator Marco Rubio teatas, et ei pruugi reformi praegusel kujul toetada. Lisaks sellele on turgudel näha, et investorid on veidi ärevaks muutunud, sest pulliturg on kestnud juba rohkem kui kaheksa aastat ning see võib lähitulevikus läbi saada.

Pacific Investment Management Co (PIMCO) aga teatas, et 2018. aastal peaks head ajad edasi kestma, sest maailma riikide majandused kasvavad sünkroonis. Samas hoiatas PIMCO investoreid ka võimaliku languse eest.

Standard & Poor’s 500 indeks langes täna 0,4 protsenti, 2652 punktini. Dow Jones kukkus 0,3 protsenti, 24 508 punktini.

Bloombergi dollariindeks on sellel nädalal langenud 0,5 protsenti. Kui olukord jääb samaks, siis on tegemist esimese nädalase langusega viimase kuu jooksul. Euro odavnes täna 0,4 protsenti, 1,1775 dollarini.

WTI toornafta kallines 1 protsendi, 57,17 dollarini barrelist. Kuld langes 0,2 protsenti ning unts maksab 1253 dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt