Uberi konkurent Siberist siseneb USA turule

Äripäev 29. august 2018, 16:25
Venemaa taksod streikimas sõidujagamisteenuste vastu.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180829/BORS/180829655/AR/0/AR-180829655.jpg
Ainult tellijale

Sõidujagamisteenus InDriver kogub populaarsust tänu omapärasele versioonile tavapärasest sõidujagamisest.

Kui Uber ja kodumaine Taxify kasutavad sõiduhindade määramiseks algoritme, mis võtavad arvesse tipptunde, liiklustihedust või juhtide ja soovijate arvu, siis InDriver laseb kliendil hinna ise määrata, kirjutab Bloomberg. Läheduses olevad juhid saavad kas hinnaga nõustuda või siis oma pakkumise teha.

InDriveri oksjonilaadne süsteem on firmale toonud 1 miljonit sõitu kuuest Ladina-Ameerika riigist, sealhulgas Mehhikost ja Colombiast. Nüüd on 200 töötajaga ettevõte tõstnud 10 miljoni dollari jagu rahastust ning plaanis on neljandas kvartalis USA turule siseneda.

„Me alustasime rahvusvahelist laienemist Ladina-Ameerikast, kuna tundsime, et see on regioon, kus inimestele meeldib kaubelda,“ ütles InDriveri asutaja ja juht Arsen Tomsky. “Ühtlasi on seal väiksem hinnakonkurents ning vähem mootorrattaid kui Aasias ja Indias.“

Ettevõtte on laienenud Venemaa vähemasustatud regioonides, kuid linnades on konkurents tihedam olnud. Kui eelmisel aastal Moskvasse siseneti, oldi sunnitud pikkadele sõitudele keskenduma, et kasumlikku turupositsiooni leida.

InDriver sai alguse 2012. aastal Jakustki linnas, kus aastane keskmine temperatuur jääb mitu kraadi alla nulli. Ühe külmaperioodi ajal tõstsid kohalikud taksofirmad hinna kahekordseks ning elanikud reageerisid veebigrupi loomisega, kuhu liikuda soovijad sisestasid enda sihtkohta ja summa, kui palju nad maksma nõustusid.

Esimesed tegutsemiskuud 13 linnas Mehhikos, Peruus, Tšiilis, Colombias, Guatemalas ja El Salvadoris on olnud edukad, kuid toonud ka konkurentsi Uberi, Brasiilia Easy Taxi Servico ja Hispaania Cabifyga. Ettevõtte tahab järgmise aasta lõpuks laieneda 30 riiki. Lisadetaile USA turule sisenemise kohta Tomsky avaldama ei nõustunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2018, 16:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing