Kanepiaktsiate meeletu tõus jätkub

Foto: EPA
Mait Kraun • 2. oktoober 2018 kell 8:57

Kanepiaktsiad tõusid ka esmaspäeval järsult, India Globalization Capitali aktsia tõusis eile 40 protsenti, sest ettevõte avalikustas plaani kannabidiooli sisaldava energiajoogi tootmiseks, vahendab MarketWatch.

India Globalizationi aktsia tõusis reedel samuti järsult – kokku 27 protsenti. Just samal päeval avalikustati ka plaan kanepi-energiajoogi tootmiseks. See aitas ka teistel sektori firmadel kallineda. Täna eelturul on ettevõte kallinenud veel täiendavalt 33 protsenti, mis tähendab, et kolme päevaga on aktsia väärtus enam kui kahekordistunud.

Kanepisektori ettevõtete aktsiad on viimastel kuudel tohutult kiiresti tõusnud, sest peagi muutub vabaaja kanep Kanadas legaalseks ning investorid tahavad sellest osa saada.

Viimasel ajal on sektoris tehtud ka suuri tehinguid, tootmisega seotud avaldusi ja tarnelepinguid. Uued firmad tahavad miljardite dollariteni ulatuvast turust osa saada.

Jaeinvestorid peaksid aga meeles pidada, et ettevõtted tuleb kriitilise pilguga üle vaadata. Ameerika Ühendriikide väärtpaberi- ja börsikomitee (SEC) andis hoiatuse, et mitu ettevõtet lubab kiiret kasvu, mis võib kujuneda pettuseks.

"Petturid püüavad aktsiahinnaga manipuleerida, seda tehakse näiteks libauudiseid levitades," kirjutas SEC. "Väga väikse turuväärtusega firmad on manipulatsioonile rohkem avatud."

Tilray aktsia kallines esmaspäeval 13 protsenti ning kuu ajaga on aktsia tõusnud juba 149 protsenti. Ka teistel Kanada ettevõtetel läks hästi – Aurora Cannabis lisas 3 protsenti, Canopy Growth kallines samuti 3 protsenti ning Valens GroWorks tõusis 3,7 protsenti. Cronos Groupi aktsia kallines 5,8 protsenti ning iAnthus Capital Holdings lõpetas 5 protsendiga plussis.

Hetkel kuum