Minu Omaraha portfell on hakanud varasemast halvemini käituma, kuid siiski ei jää palju maha Mintose tootlusest.

- Ühisrahastusportfellis on tunda, et laenuvõtjad jäävad üha rohkem laenudega hätta ning lepingud müüakse omakorda tagatisfondile.
- Foto: Anti Veermaa
Pooltahtlikult olen Mintose ja Omaraha vahel tekitanud olukorra, kus Mintost uurin peaaegu iga päev, kuid Omaraha puhul login mõne korra kuus portaali ja vaatan põhjalikumalt, kuidas läinud on. Tulemuseks 10,26% tootlus Mintoses ja 10,18% Omarahas. Olen veidi üllatunud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisrahastusplatvormid tõid esialgu investoritele kõrgeid tootlusi, kuid nüüd on tootlused langenud ja mõnel platvormil on hakanud rohkem maksejõuetuid laene tekkima, rääkis Äripäeva börsiajakirjanik Jana Saarkoppel.
Ühisrahastuse kasvumured peaks nüüdseks seljatatud olema ja saab järeldusi teha, millised eestlaste seas enam levinud portaalid on investorite arvates hästi hakkama saanud ja kuhu julgetakse investeerida.
Finantsinspektsioon andis Estategurule ühisrahastusteenuse osutaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse pakkuda laenude vahendamist.
11% intressimäär ja kord kvartalis väljamakse: võlakirju saab märkida kuni 22. maini
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Invego pakub investoritele võimalust osaleda Läti kinnisvaraturu tõusulaines. 11% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid kiiresti arenevate Riia ja selle lähiümbruse elamuarendusprojektide finantseerimiseks. Kogenud meeskonna, strateegiliselt valitud asukohtade ja tõestatud ärimudeliga loob Invego väärtust nii kodude ostjatele kui investoritele.