Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Ootan dollari edasist kasvu

30. juuli 2018, 15:36
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180730/TRADER/180739967/AR/0/AR-180739967.jpg

Mul on portfellis praegu kaks valuutapositsiooni, mis mängivad USA dollari edasisele tugevnemisele.

Sel nädalal on oodata kaht sündmust, mis mõjutavad märkimisväärselt dollari kurssi teiste valuutade suhtes ning minu ootus on, et need mõlemad dollari kurssi tõstavad. Seega ei kavatse ma positsioonidest veel väljuda - juhul muidugi, kui just stop-loss order ei rakendu -, vaid pigem vastupidi.

Need kaks sündmust sel nädalal on USA keskpangana toimiva Föderaalreservi (Fed) avaturu komitee (FOMC) istung teisipäeval ja kolmapäeval, millele tõenäoliselt järgneb komitee pistriku-meeleolu kandev ehk intressimäärade tõusu toetav avadlus, ning kuu esimese reede puhul avaldatav USA uute põllumajandus-väliste töökohtade arv (Non-Farm Payrolls).

Euroala stimulatsioon kestab

Euroala olukord ja Euroopa Keskpanga (EKP) presidendi Mario Draghi väljaütlemised annavad mõista, et EKP kavatseb hoida intressimäärasid nulli lähedal veel pikalt. Avalikult ja konkreetselt räägiti üle-eelmisel EKP istungil intressimäärade säilitamisest 2019. aasta suveni.

Ehkki rahatrüki maht väheneb septembris, jätkub see aasta lõpuni, nii et EKP ostab kommertspankadelt võlakirju majanduse turgutamiseks.

Kõik see on euro kursile negatiivse mõjuga. Ajal, kui maailm valmistub uue kriisi tulekuks, stimuleerib Euroopa Keskpank ikka veel euroala majandust.

Kaalun positsiooni suurendamist

Nüüd aga vaadakem Ameerika Ühendriike. Sisemajanduse kogutoodang (SKT) tõusis uuele kõrgusele, töökohtade arv püsib endiselt stabiilne ja Föderaalreserv on lubanud tänavu veel paar korda intressimäärasid tõsta. Muide, pärast SKT kasvustatistika avaldamist muutus see, et intressimäärasid tõstetakse, veelgi kindlamaks.

Kui nüüd veel NFP osutub rekordiliseks, pean kaaluma oma dollari pika positsiooni suurendamist.

Loomulikult ei saa välistada, et turg ajab euro mõnevõrra kõrgemale, enne kui selle kurss taas dollari suhtes langeb. Sel juhul on küsimus, et kas minu positsiooni stop-loss tase (1,18534) peab vastu. Loodan, et peab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2018, 15:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing