Eesti Ühispanga ja Tööstuspanga kasutuses olevate hoonete üleandmist rahandusministeeriumilt Eesti Pangale kommenteeris justiitsminister Paul Varul: «Eesti Pank täidab teatud rahalised kohustused, mis on seotud ammuste probleemide sasipuntraga Painküla tärklisevabrikus.»
Lisaks viitas Varul riigivara seadusele, mille alusel on valitsusel õigus anda avalik-õiguslike juriidiliste isikute omandisse tasuta vara, et nad saaksid täita oma põhikirjalisi ülesandeid.
1991. aastal Eesti Maapanga poolt Painküla tärklisetehasele antud ligi 138 miljoni krooni suurust laenu garanteeris Eesti Pank. Garantii katteks olid tärklisetehase varad panditud Eesti Pangale, ent 1993. aastal erastas valitsus osa tärklisetehase varast ASile Pepsico Eesti.
«Eesti Pank vaidlustab, et panditud vara müüdi ja samal ajal Pepsico vaidlustab, et temale müüdi vara, mis oli panditud,» on Varuli sõnul erastamisagentuur olukorras, kus peaks vaidlema nii Eesti Panga kui Pepsicoga.
Varuli sõnul käsitleb valitsus Eesti Panka ühe riigi osana, mistõttu ei tähenda ka majade andmine panga bilanssi, justkui võtaks riik endale Eesti Panga kohustused.
Rahandusminister Mart Opmann lisas, et 138 miljoni kroonist võlakohustust, mis Eesti Pangal on täita, need majad ära ei kata, küll aga viib see edasi Eesti Panga ja rahandusministeeriumi läbirääkimisi, mida on peetud juba üle poole aasta.
Opmanni sõnul hoiab valitsuse otsus ära rahvusvahelise skandaali, mille võib kaasa tuua Stockholmi arbitraazhikohtu otsus.
Nimelt on Eesti Pank ja Pepsico pöördunud vaidluse lahendamiseks arbitraazhi. Skandaali ärahoidmiseks peab Eesti Pank laskma oma pandi tärklisetehase hoonetele lahti enne 31. augustit.