29. august 1996 kell 22:00

Velsicol Eesti käivitas uue tootmisüksuse

Naatriumbensoaadi tootmismahtu polnud Roo nõus avalikustama. «Tootmisvõimsusest piisab, et kogu lähiregioon ära katta,» märkis ta.

Naatriumbensoaadi tootmise käivitamiseks on seni investeeritud miljon USA dollarit (ligikaudu 12 miljonit krooni). Olenevalt turu kujunemisest tuleb lähiajal investeerida tootmisse veel kuni kaks miljonit dollarit, lausus Roo.

Lähimad Velsicol Eesti konkurendid on Tshehhis ja Rumeenias. Roo andmetel tegutseb üks sarnane tehas ka Venemaal.

Velsicol Eesti suurimaks konkurendiks peab ta Hollandi keemiakontserni DSM. Viimane soovis osta ka Kohtla-Järvel asuvat bensoehappetehast, kuid Eesti majandusministeerium otsustas tehase müüa Ameerika Ühendriikide keemiakontsernile Velsicol.

Roo on veendunud, et Velsicol Eesti suudab konkurendid välja tõrjuda Eesti turult.

Toiduainetööstus kasutab naatriumbensoaati toiduainete säilitusainena. Lisaks sellele leiab toode kasutamist farmaatsiatööstuses ja seda lisatakse vähesel määral ka tosoolile, värvidele ja tööstuslikele õlidele.

Roo väitis, et Kohtla-Järvel toodetav naatriumbensoaat on väljastatud sertifikaatide järgi maailma kõrgeima puhtusastmega. Naatriumbensoaadi peamine tooraine on bensoehape, mida Kohtla-Järvel toodeti eelmisel aastal 19 503 tonni.

Velsicol Eesti aktsiatest kuulub 80 protsenti Velsicolile ja 20 protsenti RASile Kiviter. Velsicol Eesti eelmise aasta käive oli 110 miljonit krooni.

Hetkel kuum