25. september 1996 kell 22:00

Ehitusfirma loob uut imagot

tellija: AS Estconde-E

asukoht: Tallinn Kadaka pst 84

ehitaja: AS Estconde-E

sisearhitekt: Pille Lausmäe

tööde üldmaksumus: 1,5 mln krooni

mööbli maksumus: 300 000 krooni

mööbel: Disekt, Thulema, Isku, Faniko

valgustid: Glamox, IBR

vaipkate: Heuga vaip Tekerolt

kunstiteosed: Eve Kask, Ilmar Vallikivi

töökohtade arv: üle 20

tööde valmimisaeg: juuni 1996

- Ehitusfirma Estconde-E ümberehitamise tingis tellija soov luua firmale sobivat imagot. Sisearhitekt Pille Lausmäe on kasutanud büroo kujundamisel firma logo värvi -- sinist. Varem pikast kinnisest koridorist on saanud ühelt poolt avatud maastikuga kontor, kinnised kabinetid on jäänud vaid juhtkonnale ja raamatupidamisele. Suurema liikumisega kohtades on koridoris avaruse loomiseks tehtud nishid. «Ruum iseenesest on raske, kuna on pikk soolikas,» selgitab Lausmäe ruumi omapära. Valgele seinapinnale sekundeerivad lihtsad klaasseinad, mida ruumikujundaja ei pidanud vajalikuks värviliste raamidega rõhutada.

Mööbli komplekteerimisel on kasutatud erinevatest firmadest pärinevat. «Üks võimalus raha kokku hoida on kombineerida,» lausub Lausmäe.

Nii ongi toolid ja lauad pärit firmadest Isku ja Faniko, kapid ja riiulid aga kohalikust Thulemast. Sekretärilaua ja kööginurga valmistas firma Disekt. Tellija on püüdnud luua demokraatliku kontori, kus ülemuste kabinettides on teiste ruumidega sarnane sisustus.

Estconde-E peadirektor Rein Tallermo hindab töökeskkonna funktsionaalsust, mida oskab paika panna spetsialist. Firma juhtkond andis sisearhitektile ette firma struktuuri ja ruumi ruutmeetrite arvu. Ülejäänu osas olid Pille Lausmäel vabad käed. Funktsionaalsusega samaväärseks peab Tallermo büroo esteetilisust. «Sisearhitekt on loonud ehitusfirmale vastava miljöö,» on firma juht rahul. «Pole ju pank ja ehitusfirma sisekujunduse poolest võrreldavad.» Büroo on esimene etapp firma ruumide ümberehitusest.

Hetkel kuum