22. oktoober 1996 kell 22:00

Pilk majandustarkvara turul pakutavale

Eesti paarikümnest majandustarkvarafirmast on meie majandustarkvara müügiülevaatesse haaratud kaks kolmandikku. Eestis ringlevaid raamatupidamisprogrammide arvu hindavad spetislistid poolesaja ringis olevaks.

Äripäev edastab iga kuu kümne enam müüdud majandustarkvaratoote nimed ja müügiandmed. Kuna toodete hinnad, pakettide komplekteeritavus moodulitest, garantii ja hilisem hooldustöö on väga erinevad, ei pretendeeri kõrvalolev tabel andma vastust küsimusele, milline on parim Eestis müüdav majandustarkvara, vaid annab pildi, milliseid programme Eesti valdavalt väikefirmad endale soetavad.

Praegu on kõrvale jäänud suurtele firmadele mõeldud kallid programmid, nagu Hansa Financials, maailmas tunnustatud Scala ja meil vähem tuntud Platinumi tooted, millest teeme juttu eraldi.

Mitukümmend mõne tuhande kroonist väikefirmale mõeldud programmi ei anna iseenesest alust arvata, et nad tooksid müüjatele suurt tulu, kuid samahästi ei pruugi ka paar korda aastas õnnestunud suurtehingud veel miljoneid kasumeid näidata. Parema ülevaate saamiseks võib kaaluda edaspidi ka müügikäivete avaldamist.

Hetkel kuum