5. november 1996 kell 22:00

Juhtmepundar töölaua ääres väheneb

Käesoleva aasta CeBITi messil esitles korporatsioon ADI (Advanced Datum Information) uudistoodet, mis kannab nimetust Duo Multimedia Pack.

ADI Duo on ühtse futuristliku disainiga seade, milles on integreeritud protsessorjuhtimisega 17" monitor, DuoSurroundi kõlarisüsteem, mikrofon, ergonoomiline klaviatuur ning hiir.

Selle tulemusena muutub arvutikomplekti installeerimine hõlpsamaks ning väheneb juhtmepundar arvutikasutaja töölaual.

Kuigi ADI on planeerinud Duo peamiseks kasutusvaldkonnaks multimeedia ning koduarvutid, on monitori tehnilised parameetrid piisavad ka kontoriarvutite juures pruukimiseks. Maksimaalne lahutusvõime [email protected], 95MHz sagedusriba ning 0,28mm täpp viitab keskklassi monitorile.

Võrdlusena võib nimetada, et ADI uuel poolprofessionaalsel MicroScan 17-l on vastavad parameetrid [email protected], 130MHz, 0,26mm, ning üheks maailma parimaks 17-tolliseks monitoriks peetaval EIZO T563-l [email protected] 80Hz, täpp 0,25mm. 17-tollise ekraani puhul peetakse kasutusmugavuse seisukohalt kujutise optimaalseks formaadiks 1024x768 punkti ning minimaalseks kaadrisageduseks, mille puhul kujutis ei tundu inimsilmale värelevana, 70Hz. Duo puhul on võimalik kasutada rezhiimi [email protected]

Hetkel kuum