19. jaanuar 1997 kell 22:00

Kas olete rahul kehtiva 500kroonise piirmääraga?

Maksuvaba piirmäär ei suurene, samas on raha rohkem vaja, et samapalju kilomeetreid läbi sõita. Vajalikud kilomeetrid ei jää sõitmata, ainult riigile tuleb maksta rohkem maksu ja see tähendab, et riigieelarvesse tuleb rohkem sisse. Sellepärast võib aru saada, miks rahandusministeeriumi ametnikud ei taha määra kuidagi tõsta.

Loomulikult võib selle asja üle palju vaielda, kuid praeguse hinnakasvu juures ei saa viitsadat krooni kuidagi normaalseks pidada. Meie tingimustes oleks mõistlik maksuvaba piirmäär tuhat krooni. See on summa, millest üldse rääkida tasub. Alla tuhande ei tule üldse välja, sest me ei saa iga maja kõrvale bürood panna, et ühtegi kilomeetrit ei peaks sõitma.

Kui üldse mingist keskmisest rääkida, siis seitsmekaheksasaja kroonini peaks selle piirmäära ikka viima. See oleks ettevõtjate jaoks lihtsalt õiglane.

Loomulikult ei saa rahul olla selle viiesaja krooniga, mis isikliku sõiduauto töösõitude maksuvabaks kompensatsiooniks ette nähakse. Elu näitab, et ainuüksi bensiin on pidevalt kallinenud, nii et see summa on juba ammu ajast ja arust.

Me pole küll sageli andnud töötajatele võimalust isiklikku autot töösõitudeks kasutada, aga ehitusfirmal, nagu me oleme, läheb seda vaja.

Normaalne oleks, et maksuvaba kompensatsioon algaks kusagil kahest tuhandest kroonist. See oleneb muidugi suuresti sõidu intensiivsusest, aga näiteks kui meie peakontor on Raplas, kuid objektid Tallinnas ja töödejuhatajad peavad kahe linna vahet sõitma, siis ka kaks tuhat pole eriti suur summa.

Praegu oleme probleemi lahendanud nii, et oleme ostnud firmale auto ja andnud selle töödejuhatajale kasutada, aga see on ju ka kallis ja väheotstarbekas variant.

Hetkel kuum