2. veebruar 1998 kell 22:00

Nägev arvutivõrk

Tavaliselt on hoone videovalve süsteem seotud erilise ja kalli videokaablite ja võimendite võrguga. Kui tekib vajadus videopildi jälgimiseks mitmes kohas, tuleb kasutada veel erilisi jaotusseadmeid. Videosignaali analoogülekandel väheneb aga signaali kvaliteet. Kasutades seeria 500 kaameraid, saab pilti jälgida igas võrku ühendatud arvutis võrdse kvaliteediga igas arvutivõrgu osas.

Seeria 500 kaamerad annavad edasi elavaid videokujutisi tavalistele turvakaameratele mitte alla jääva kvaliteediga. NW 540 kaamerad võimaldavad näha ka multiekraanpilti.

Kaamerad võivad olla varustatud pöörd- ja kallutuspeadega. Toodetakse ka portatiivseid mudeleid, mida saab kiiresti ühendada enamikku tuntud arvutivõrgusüsteemidest.

Lihtsamad võrgukaamerad kujutavad endast lisaseadet arvutile, keerulisemad aga omavad võrgus omaette aadressi, nende poole saab seal pöörduda.

Kirjeldatud võrgukaameraid on otstarbekas kasutada seal, kus on olemas arvutivõrk ja Internetiühendus. Sel juhul pole vaja turvakaamerate jaoks omaette kaableid ega monitori paigaldada.

Tänapäevane arvuti- ja telefonside võimaldab kaamerate edastatava pildiga tutvuda ka mõnest teisest hoonest või teisest linnastki. Näiteks võib kauplusse paigutatud kaamerate kaudu tutvuda kaubaga ilma kohale minemata või firma peakontorist kontrollida harukontorite tööd.

Ligipääs võrgukaamerate pildile on piiratud salasõnadega, mis aga ei välista täielikult, et pilti näevad ka need, kelle silmadele see määratud pole. Samuti ei pruugi jälgimissüsteem jälgitavatele, näiteks kaupluse müüjatele, meeldida.

Hetkel kuum