2. veebruar 1998 kell 22:00

Põlvamaa

turisti poolt kulutatav summa päevas:- alates 200 kr

turisti kulutuste arenguruum:ca- 1000 kr

raha kulutamise võimalused:- toit, majutus, seminariteenus, meelelahutus

võimalik turismialane investeering:- Põlva järve renoveerimine kaasaegseks atraktiivseks puhkekeskuseks; väiksed jalapuhkamiskohad olulisemate loodusobjektide läheduses, telkimisplatsid

Põlva kandis tunneb end hästi inimene, kes tahab nautida puhast õhku, vaikset keskkonda ja kaunist loodust. Populaarseim spordiala on ratsutamine, milles võib oskusi omandada igal tasemel.

Põlvat külastavadki enim spordilembesed inimesed, kes ühendavad spordi seminari pidamisega. Pesa hotellis pakutavad paketid, mis sisaldavad nii konverentsiruumi, majutuse kui ratsutamise või saanimatka, tulevad igal juhul odavamad kui suurtes linnades üksnes konverentsi korraldamine. Seminariruume üürib ka keskraamatukogu ning Karaski keskus, mis on kohandatud puuetega inimestele. 30kohaline kaminasaal on ka Taevaskojas.

Majutusevalik on Põlvamaal mitmekesine alates linnas asuvast Pesa hotellist kuni vaikses looduses olevate Relvo Sportmotelli, Taevaskoja puhkemaja ja Karaski kohanemiskeskuseni. Toitlustusest tean, et väga head söögid on Relvos ja Karaskis. Põlva linnas on kõrgtasemel toidud Pesas, ent seal on ka hinnad kõrgemad. Väga maitsev toit on IQ baaris ja Põlva kultuurikeskuse baaris.

turisti poolt kulutatav summa päevas:ca- 200--600 kr

turisti kulutuste arenguruum:ca- 1000- kr

raha kulutamise võimalused:- toit, majutus, konverentsiteenus, aktiivne sportlik puhkus

võimalik turismialane investeering:- majutus- ja toitlustuskohad eri tarbijarühmadele, Põlva järve äärde kaasaegne puhkekeskus

Põlvamaad külastavad aktiivse puhkuse eelistajad ja konverentsituristid. Väga levinud on töö ja puhkuse ühendamine. Veebruari tippsündmuseks kujuneb Õllewinter, mille külastajaskonda võib lugeda tuhandetes.

Sportimisvõimalused on Põlvamaal suurepärased -- murdmaasuusarajad, ujula, tenniseväljakud ja ratsutamine õppelaagritest maastikusõidu ja saanisõiduni. Seminaripidajate seas on populaarsed eksklusiivsed piknikud Piusa koobastes.

Seminariruume leidub 25--70 inimesele hotellis Pesa. Kultuurikeskus võib aga mahutada kuni 500 külalist.

Majutuskohti on kolm: kõige vähenõudlikumale Taevaskoja puhkemajad, samuti külalistemaja kesklinnas. Hotellis Pesa saab täisteenuse ka spordi poole pealt, sest maja paikneb kõrvuti spordikompleksiga.

Söögikohti on Põlvas piisavalt, et saada söönuks ka õhtul. Pesa hotelli menüüs on sadakond toidunimetust. Peagi avatakse tarbijaühistu restoran-kohvik. Väiksematest kohtadest on vahva Põdra pubi.

Hetkel kuum