17. veebruar 1998 kell 22:00

Turud ootavad nädalavahetust

Eile olid valuutaturud suhteliselt väheaktiivsed. Kõik ootavad reedet, kui peaks selguma, kas Jaapani majandusabinõude kava vastab turgude ootustele ja on piisavalt radikaalne. Viimastel päevadel on turuosalised muutunud pessimistlikuks, nii et eilsed kuuldused veelkordsest 10 triljoni suurusest abist pankadele jättis turud täielikult külmaks.

Üldine arvamus on, et laupäeval algav seitsme juhtiva tööstusriigi rahandusministrite ja keskpankade juhtide kokkusaamine on pühendatud peamiselt Jaapani valuutale ja majandusele ning Kagu-Aasia finantskriisile. Analüütikud on ühiselt seda meelt, et ainult ?okk reedel või laupäeval paneb jeeni kursi taas tõusma. Spekulantidel on hea võimalus võtta jeenipositsioone, sest suurüllatus võib jeeni kursi viia kiiresti praeguselt 126 USD/JPY-lt 122,5-le. Kui reedesed või laupäevased sündmused on keskpärased (näiliselt võivad olla isegi jeenile soodsad) võib jeeni kurss langeda kergelt tasemeni130 USD/JPY.

Saksa marga suhtes liikus dollari kurss samuti tõusvas suunas. Relvakonflikti võimalus Iraagis ning head USA majandustulemused jaanuaris hoiavad dollari endiselt heas toonuses. Eile pärastlõunal jõudis USD kurss isegi 1,8255 DEMini (14,604 krooni) ning mingeid märke languse kohta ei olnud näha.

Teine traditsiooniline turvavaluuta (?veitsi frank) tõusis taas üle 80 santiimi Saksa marga kohta. Kolmas turvavaluuta, Suurbritannia nael, lähenes 3,00 marga tasemele, olgugi et ei suutnud viimast vastupanupiiri ületada. Üheks põhjuseks on oodatav intressimäärade tõus.

Hetkel kuum