18. märts 1998 kell 22:00

Aastad on Kullerit kulutanud

Kulleri kujundus tundus natuke ära väsinud olevat.

Ei meeldinud, et seal olid vanad Kooperaatori toolid. Keldrimiljöösse sobinuks enam kas antiikne või siis tunduvalt modernsem sisustus. Sellisena nagu ta praegu on, oli kujundus pisut vesine. Materjalid pärinesid nõukogude aja lõpust. Praegu juba leiaks tänapäevasemaid. Värvilahendustes oleksin ise heledamaid toone kasutanud, et mitte nii sünget muljet jätta. Ka siseuksed ei meeldinud -- nad ei haakunud interjööriga. Häiris ka see, et elektrijuhtmed olid seintel näha. Ruum iseenesest oli tore ja kui seal veidi vaeva näha, saaks väga ilusa koha. Jahisaal oli huvitav. Paneksin 5.

Väga tore koht oli, selline 88ndast või 89ndast aastast. Kuller on ju legendaarne asutus -- üks esimestest toitlustuskooperatiividest. Ma ei ütle, et ma tormaksin sellisesse kohta, aga ma pole ka tema vastu. Ta oli parajalt rasvunud ja parajalt võidunud, ebasteriilne. Teenindamine pole ainult selle koha probleemiks. Häirisid aga neoonelemendid, mis võinuks olla koondunud baarileti ümber. Tunda oli, et söögikoha loomisel on kunagi mängus olnud ka profikujundaja käsi, aga nüüdseks on interjöör väsinud. Kulleris oli huvitavaid ja ilusaid elemente. Mööda pole pandud ei mööbli ega kujundusega. Kohendada oleks vaid vaja. Paneksin 6, mitte rohkem.

Ärikohtumiseks ei julgeks Kullerit soovitada. Küll aga võiks siin õhtuti lähedaste sõpradega õlut joomas ja jõmistamas käia. Interjööri koha pealt annaks tänapäevaste võimalustega küll midagi kenamaks teha. Ruumis olid väga ilusad seinamaalingud. Ka ventilatsioon võinuks parem olla. Põrand oli täiesti õlleka põrand. Kes tahab suurema hooga pidu pidada, sellele Kuller sobib. Tundub, et rahvale on see koht omane, inimesi käis päris palju. See on positiivne märk. Aga sanitaarremont tuleks ära teha. Teenindamine oli viisakas, toiduvalik hea -- kes mahlasemat toitu armastab, saab kastme juurde tellida. Hinnata võib 6 punktiga.

Koht jättis päris kurva mulje. Väljast sissekäigu osa oli ju päris ilus, aga ettevaatlikuks tegi kohe kole plekkprügikast. Praegu pannakse päevaga suuri lavasid kokku. Mõistetamatu oli, miks Kulleri suvekohvik ka talvel väljas on. Kogu interjöör oli väsinud, tahtnuks värvi saada. Ka elektritöid poleks tohtinud nii teha -- juhtmed ronisid peitmata mööda seina. Ventilatsioon oli väga kehv. Vaid ühes lauas tehti suitsu ja ruum oli sellest täiesti hall. Tegelikult olid ruumid põnevad ja omal ajal on ehitajad seal vaeva küll näinud. Oleks vaja sisekujundajaga rääkida, et ruum kuidagi hubasemaks muuta. 3 punkti.

Hetkel kuum