19. märts 1998 kell 22:00

Läti börs ei aita tõsta Hansapanga aktsia hinda

Riia börsi avalike suhete juht Ilze Nagla ütles BNSile, et Hansapanga aktsia noteerimisega kahekordistub Riia börsi turukapitalisatsioon. Praegu on Riia börsi kapitalisatsioon 198,5 miljonit latti ehk 4,9 miljardit krooni.

Kerli Vares Hoiupanga Riias asuvast maaklerfirmast Inveks ütles, et Hansapanga aktsia on oluliselt likviidsem valdavast osast Riia börsi aktsiatest. Kuna sealne investor hindab investeeringuid aktsiatesse liiga riskantseks ja eelistab teisi turuinstrumente, võib Hansapanga aktsia noteerimine elavdada Läti aktsiaturgu, leidis Vares.

Vares lisas, et võimalus aktsia hinna kujunemiseks Riias soodsamaks kui Tallinnas on olemas, kuid pole praktikas tõenäoline.

Ta lisas, et mingil hetkel võib küll aktsia hind Riias olla madalam, kuid sel juhul tõstavad Eesti investorite ostutehingud hinna kiiresti Tallinna börsiga samale tasemele.

Hansapanga aktsia noteeritakse Riia börsil 8. aprillil.

Maaklerfirma HF Kapital juhataja Margus Uudam ütles, et noteerimine Riias surendab Hansapanga aktsia usaldusväärsust sealsete investorite silmis, sest infot on nüüd lihtsam saada. Sealsel noteerimisel on mõtet, kui firmal on kohalikul turul tegutsev tütarfirma, keda teatakse, sõnas Uudam.

Hansapank on esimene Eesti ettevõte, kelle aktsiad Riia börsil noteeritakse. Potentsiaalsed järgmised firmad võiksid olla Rakvere lihakombinaat ja Leks Kindlustus, leiavad maaklerid. Läti ettevõtetest ei ole veel seni ükski Tallinna börsile jõudnud.

Hetkel kuum