16. aprill 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustus Vene turul

Eesti Kindlustuse peadirektor Ivar Virkus ütles, et aktsiate ostuhinnale lisandub Eesti Kindlustusel ka investeerimiskohustus. Tehingu kogumaksumust ja tulevaste lisainvesteeringute suurust lepingu pooled ei avalikusta.

ASK-Peterburgi aktsiaostu taga on Eesti Kindlustuse peamine eesmärk ehitada üles endise NSVLi lääneosas tervikuna toimiv kindlustusteenuseid pakkuv kett, rääkis Virkus. «Järgmisena hakkame jälgima, mis toimub Läti turul, et ka seal lõplikult vormistada Eesti Kindlustuse Grupi kohalolek,» ütles ta.

ASK-Peterburgi tegevdirektor Lev Tanejah tutvustas, et kindlustusselts on Venemaa turul tegev juba ligi kaheksa aastat ning talle kuulub 20% Peterburi turust. Tanejah rääkis, et ASK-Peterburg tegeleb nii elu-, kui kahjukindlustusega. Populaarsemad teenused on seni veosekindlustus, laevakindlustus ja juriidiliste isikute varakindlustus.

ASK-Peterburgil on ka tütarselts ASK-Med, mis tegeleb vabatahtliku ja kohustusliku tervisekindlustusega. Tanejah väitis, et Eesti ja Vene partneritel on oma suhetes ühtteist õppida. «Kui elukindlustus on Eestis parem, on Peterburis veosekindlustus tugevamal järjel,» lausus ta. Tanejahi sõnul annab aktsiate müügitehing eelduse ka kasumis tähtsat rolli mängiva käibe kasvuks.

ASi Nordika Kindlustus nõukogu esimees Peter Sedin ütles, et Venemaa kindlustustusturule on välisfirmadel väga raske pääseda. Selleks ei piisa Sedini sõnul lihtsalt aktsiaostust, vaid seal tegutsemiseks on välisfirmadel vaja täiendavaid litsentse. «Venemaa on suur ja perspektiivne maa, aga nagu ma tean, on välismaa kindlustuskompaniidel seal töötamiseks teatud takistusi,» lisas ta. Samas on Vene kindlustusfirmad juba küllalt tugevad ja sealne seadusandlus on viimasel ajal normaalsemaks muutunud, kommenteeris Sedin.

Hetkel kuum