Tartus käivitus kohvitehas

01. juuli 1998, 00:00

Üle 10 miljoni krooni maksnud tehase võimsus on 25 tonni kohvi kuus. Röstitakse viit sorti Arabica kohviube, mis ostetakse otse Saksa hulgikaupmeestelt.

«Ostsime Rootsist Sultankaffe nime all kohvi valmistanud tehase seadmed ja paigaldasime need Tartusse,» ütles ASi Procoffee tegevdirektor Mati Paavo.

Tartus valmistatud kohvi kaubamärk on Laura ja see valiti möödunud aastal Eestis kõige populaarsema tüdrukunime järgi.

Peale Laura ja Procoffee kaubamärgi registreeris Procoffee ka Arabica kohvi kaubamärgi kasutamise Eestis.

«Olime üllatunud, et Arabica on veel registreerimata ja vormistasime selle kaubamärgi enda nimele,» ütles Paavo. Tema sõnul on eestimaalased harjunud Arabica nimega ja see tagab kohvile müügiedu. Kohvi eksportimiseks on juba sõlmitud lepingud Rootsis ja Lätis.

Kohvitehase seadmed monteeris Rootsis maha ja pani Tartus töökorda Evans Ullsson, kes on kohvitehaseid seadistanud Skandinaaviamaades, Kolumbias, Brasiilias, Itaalias, USAs ja mujal. Ullsson käivitas ka ASi Paulig Baltic tehase Sauel.

«Tartu kohvitehas tuleb Põhjamaade mõistes pisike,» ütles Ullsson, kes hiljuti käivitas Kolumbias tehase, kus valmistatakse 16 tonni kohvi tunnis.

Leedus on kuus ja Lätis kolm kohalikku kohvitehast. Eestis oli seni vaid Pauligi kohvitehas Sauel, mis kavatseb tänavu kohalikul turul müüa 900 tonni kohvi.

Eesti aastane kohvitarbimine on pisut üle 3000 tonni ja lõviosa kohviturust jaguneb Soomest, Rootsist ja Saksamaalt imporditavate kohvisortide vahel. Eesti kapitalile kuuluv AS Procoffee tahab suuremate kauplustega sõlmida otselepingud ja pakkuda kohvi vahendajatest odavamalt.

«Ennustan konkurendile rasket turuletulekut,» on öelnud ASi Paulig Baltic müügidirektor Rainer Tammet.

AS Procoffee loodi tänavu märtsis. 70 protsenti ettevõtte aktsiatest kuulub hulgikaubandusfirmale Vender ning 30 protsenti Mati Paavole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing