2. august 1998 kell 22:00

Virkus viis miljonid

Hoiupanga eksjuhid Aare Kilp ja Priit Haller asjasse segatud

«See on Virkuse Daiwa,» kommenteeris Ivar Virkuse tekitatud kahju Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis. Mõis on alates möödunud neljapäevast ASi Eesti Kindlustus nõukogu esimees.

Hansapank kahtlustab, et Virkus võltsis dokumente, sest möödunud nädalal oli Eesti Kindlustuse nõukogu protokollide hulka sattunud salapärane otsus, millel seisab 20. märtsi kuupäev. Selle kohaselt müüs Eesti Kindlustus oma tütarettevõtte AS Kindlustuskonsultant miljoni krooni eest Viru Kinnisvara OÜ-le. Müügiotsusest ei teadnud midagi nõukogu liikmed Kalmer Kikas ja Joakim Helenius, sest neid nimetatud koosolekule ei kutsutud. Koosolekul viibinud Hoiupanga eksjuht Aare Kilp ütles, et ei taha sel teemal rääkida. Teine koosolekul viibinud nõukogu liige Priit Haller on puhkusereisil Aafrikas.

Hansapanga avalike suhete juht Kristi Liiva ütles, et Hansapank kavatseb Eesti Kindlustuse nõukogu protokolli ehtsust kontrollida.

Eesti Kindlustuse eksjuht Ivar Virkus ütles eile, et tema arvates midagi ebaseaduslikku pole toimunud. Ta ütles, et firma juhtimisega tegeles põhiliselt tema vend Alvar Virkus.

«See on ju hea, kui suutsime 400 000kroonise aktsiakapitaliga firma ühe miljoni krooni eest maha müüa,» märkis Virkus. Ta põhjendas müügiotsust sellega, et Eesti Kindlustuse majandusseis oli kehv ja seetõttu tuli hakata vara müüma.

Virkuse sõnul oli Eesti Kindlustuse majandusseis miinuses alates möödunud aasta novembrist.

Virkuse sõnul esindab Viru Kinnisvara OÜd üks advokaat, kelle nime ta ei nõustunud nimetama. Virkus lubas eile, et advokaat esitleb end täna avalikkusele. Virkus lahkus Eesti Kindlustuse juhatuse esimehe kohalt laupäeval.

Hansapanga kindlustusseltsi juht Mart Einpalu kinnitas eile, et ASi Kindlustuskonsultant müük oli kuritegelik.

Müügi ajal oli firma väärtus 1,9 miljonit krooni. Tehinguga saab Eesti Kindlustus kuni neli miljonit krooni kahju. Ettevõte müüdi ligi miljon krooni odavamalt ja 3 miljonit krooni kahju ootab Eesti Kindlustust seoses Kindlustuskonsultandiga sõlmitud kahjulike lepingutega.

Eesti Kindlustuse endine nõukogu esimees Üllar Jaaksoo kinnitas eile, et talle tundub ASi Kindlustuskonsultant müük kahtlane, sest veel paar nädalat tagasi oli Ivar Virkus tundnud huvi ASi Kindlustuskonsultant müügi vastu. Jaaksoo ütles, et esitas Virkusele kümme küsimust ja palus vastused Hansapangale esitamiseks valmis panna. Vastust aga ei tulnud. Seda suurem oli Jaaksoo üllatus, kui ta kuulis, et firma ost-müük oli juba varem otsustatud.

Jaaksoo imestas, miks pidi kindlustusfirma kasumliku ettevõtmise ära müüma. Sellega poleks ettevõtte nõukogu mingil juhul nõustunud. «See on segane ja näotu lugu küll,» kommenteeris Jaaksoo võimalust, et Virkus dokumente võltsis.

Hetkel kuum