4. november 1998 kell 22:00

Faksi võib saata ka autost ja tänavalt

Mobiilimüügikett Esmofon pakub lahendust palju liikuvatele inimestele, kel on vaja tihti faksi abil sidet pidada -- mobiilfaks Possio sobib kaa-saskandmiseks.

Kui kontorist väljas olles saab sidet pidada mobiiltelefoni vahendusel ja dokumente saata ning vastu võtta sülearvutiga, on vahetevahel vaja edastada siiski ka paberdokumente. Sülearvuti jääks sel juhul jänni. Lahendus on Rootsis toodetav mobiilfaks Possio PM80. See faksiaparaat on leivapätsi suurune ja kaalub kõigest poolteist kilo. Possio sobib kasutamiseks eelkõige transpordi- ja laevafirmades.

Possio kasutab termopaberit. Aparaati mahub seda korraga kuni 15 meetrit, mis tähendab 50 A4-formaadis lehekülge. Fakse saab saata ja vastu võtta igal pool, kus on GSM-telefoni levi. Korralikku sidet saab pidada ka liikuvalt objektilt.

Side loomiseks ühendatakse faks GSM-mobiiltelefoniga PC-kaardi abil või Nokia Phone Cardiga. Operaatorilt tuleb tellida faksi ja/või data-teenus ning kasutada oma telefoni SIM-kaarti faksis. Lähemal ajal on tulemas ka infrapunaühenduse võimalus. Lisaks faksidokumentidele võtab Possio vastu ja prindib paberile saabunud SMS-lühisõnumid ja ka e-kirjana saabunud sõnumid. Mobiiltelefoni SIM-kaardi mälu saab kasutada helistamiseks. Faksi ja andmeside kiirus on Nokia Phone Cardiga kuni 9600 baiti sekundis. Arvutilt nõuab Phone Card Windows 95 või 98 kasutamist. Varasemate Windowsi versioonidega Nokia Phone Card ei tööta.

Possio sobib kasutada koos Ericssoni 6xx, 7xx ja 8xx seeria mobiiltelefonidega ning Nokia mudelitega 2110i, 3110, 5110, 6081, 6110 ja 8110. Samuti ühildub Possio mõnede Siemensi ja Motorola mobiiltelefonidega.

Possio mobiilfaksi standardvarustusse kuulub 220voldine laadija. Lisavarustusena on saadaval autolaadija, spetsiaalsed kohvrid ja kotid ning autohoidik.

Faksi aku laadimisaeg on poolteist tundi. Possio aku kestab nädalaid, kui seda mitte pidevalt sisselülitatuna hoida. Kui aparaati teatud aja mitte kasutada, lülitab see ennast välja. Faksi saatmisel trükitakse kaasa aasta, kuupäev ja kellaaeg.

Mobiilfaksi menüü ülesehitus on lihtne. Ühe nupuvajutusega saab menüü faksist välja printida. Samuti võib liikuda alammenüüdes, vajutades faksi numbriklahve vastavasse menüüsse sisenemiseks. Lisaks fakside saatmisele ja vastuvõtule võib Possiot kasutada ka dokumentide paljundamiseks. Oma tegevustest annab Possio märku helisignaalide ja kirjalike raportitega.

Hetkel kuum