11. november 1998 kell 22:00

Eliit särab maitsetult

Niisuguse baari tarvis mõjub keldriruum naljakana. Väljast vaadates tekivad koha suhtes hoopis teistsugused ootused. Selliseid magusaid aknatrelle ei soovitaks ma mitte kusagile.

Lava on väike ning tantsu on seal raske esitada. Et ruum on madal, siis on küsitav, kui efektne see tants välja saab näha. Esimene laud on lavale nii lähedal, et tantsija võib sealt mõnd istujat kogemata tabada.

Et raha on sinna paigutatud, see paistab välja: toolid on kallid. Värvilahendus on üksluine ning kogu ruum stiilitu.

Huvitav on plekklagi. Seda võiks veel rohkem olla.

4 punkti

Kui baari või restorani nimi on Eliit, tekivad kindlasti ka vastavad ootused ja lootused. Need kaovad aga kiiresti. Sees valitseb stiilitus: saali seintel on kõrvuti kokakoola reklaampildid, moodsa kunsti taies ja pildikesed erootilistes poosides naistega.

Detailid on valitud väga juhuslikult.

Sisekujunduslik detail, menüütahvel, ei sobi interjööri ega ärata usaldust, eriti kui toitude nimed on kirjutatud vigases eesti keeles.

Eri värvi halogeenvalgustid, seinavalgustid, baarivalgustus ja lae all pöörlev diskopall -- seda kõike on väikesesse ruumi palju ning tekitab närvilise õhkkonna.

1 punkt

Sisenemisel jääb hubane mulje. Sisekujunduselemendid on eesmärgipärased: palju sära, väike lava, valgustus aitab luua intiimsust. Toolid on mugavad, lauad piisavalt väikesed, et mõnusalt suhelda, põrand nägus ja kvaliteetne.

Odava mulje jätavad puituksed, mis hakkavad kohe sisenedes silma ja mis ei harmoneeru kujundusega. Kasutatud on palju metalli, ent see muudab ruumi külmaks.

Värvilahendus on ühtlaselt sünge. Pilte seintel märkasin alles siis, kui hakkasin ära tulema: nii et need ei tööta. Kogu ruum on liiga väike ja puudub igasugune privaatsus. Tundub, et lava on külastajatele liiga lähedal.

4 punkti

Maitselage sisekujundus. Ma pole sellistes kohtades palju käinud, aga minu arvates on ta liiga särav, kuid värvid ei lähe selle säraga kokku.

Näiteks on lampide ja iluliistude kõrval tavaline roheline plastmassist elektrilüliti, mis hakkab kohe sisse astudes silma.

Kogu sisekujundus jätab klanitud ja dekadentliku mulje.

Sisekujunduse peale seal vist kulutatud pole. Näiteks veel -- kuigi ruumis on eri stiilis toole, jäävad lauad nende juures samaks.

Sarnaseid baare Tallinnas enam vist tihti ei kohta. Eestlane tavaliselt nii palju säravat enda ümber ei armasta.

4 punkti

Hetkel kuum