Silva Männik • 2. mai 1999 kell 22:00

Sampo haarab turgu

Sampo Kindlustuse ASi juhatuse esimees Olavi Laido ütles, et loodetavasti saadakse täna ERA Panga pankrotihalduri nõusolek ning allkirjastatakse Polarise portfelli ülevõtmise leping. Kui seda ei juhtu, siis väga pikalt Laido sõnul Sampol kannatust ei jätku. «Ega lõputult ei saa oodata -- firma väärtus väheneb, kliendid on lakanud ootamast, ka nende endi töö on sellises situatsioonis halvem,» rääkis ta.

Polarise lepingute üleandmine on seni veninud seltsi omaniku Andres Bergmanni poolt ERA Panga pankrotihaldurile antud puuduliku informatsiooni tõttu, mis takistab viimasel tehinguks luba anda.

Müügi heakskiitmiseks nõuab ERA Panga ajutine pankrotihaldur Urmas Tross täiendavaid tõendeid, vältimaks müügist laekuva raha kantimist Bergmanniga seotud firmadele. «Enne müügi heakskiitmist peavad kõik Polarise juhatuse liikmed mulle kinnitama, et vara ei anta tulevikus edasi kolmandatele isikutele,» ütles Tross. Lisaks sõlmitakse kõigi Polarise juhatuse liikmetega käenduslepingud, millega tagatakse kinnituste täitmine.

Kindlustuslitsentsi komisjon andis Bergmannile eelmisel nädalal lepingu sõlmimiseks ajapikendust, jättes seltsi litsentsid tühistamata.

Kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp ütles, et juhuks kui Sampoga lepinguni siiski ei jõuta, võib inspektsioon pärast Polarise litsentside tühistamist pakkuda tema portfelli teistele. Võimalik on, et leidub mõni uus huviline, kes ostab ära Polaris Varale kuuluva Polaris Elu ja saadud rahaga saab varakindlustusselts tegevust jätkata.

Eesti Kindlustuse klientide teenindamine jätkub lähitulevikus muutusteta, märkis Olavi Laido. Esialgu säilitatakse ka Eesti Kindlustuse kaubamärk. Laido sõnul Eesti Kindlustuse klientidele praegu kehtivate lepingute uuendamisel kindlustamine hiljem kallimaks ei muutu. «Ka meie peame olema konkurentsivõimelised ning ei saa sellepärast oluliselt kõrgemaid hindu rakendada,» rääkis ta.

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan ütles, et Sampo Kindlustusel on olnud küllaltki paindlikud hinnad, mistõttu Eesti Kindlustuse kliendid uue omaniku tõttu halvemaid tingimusi kartma ei pea. «Nad rakendavad väga jõudsalt «hea kliendi kontseptsiooni», mida teised Eestis tegutsevad seltsid nii julgelt ei tee,» märkis ta.

Eesti Kindlustuse ostmisega suureneb Sampo turuosa Eesti kahjukindlustuses 32%ni. Polarise lepingute ülevõtmisega kasvaks see veel 5%.

Sampo kontsern on Soome juhtiv kahju- ja elukindlustuskontsern, mille turuosa Soome kahjukindlustusturul on 35%.

Hetkel kuum