Kaja Koovit • 9. mai 1999 kell 22:00

Apteekrid ei hooli Mercedestest

Järgmise aasta märtsikuuga lõppevas mängus on Magnum Medical jaotanud apteegid käibevahemike alusel viide gruppi ja iga klient saab personaalse eesmärgi. Eesmärgi täitjate vahel loositakse iga kvartali lõpus välja väiksemaid auhindu ning finaali pääseb loosiga üheksa õnnelikku, kelle vahel lähevad jagamisele kolm Mercedest.

«Minu meelest on see veidi alatu võte manipuleerida inimliku ahnusega ja meditsiinieetika ei tohiks seda lubada,» lausub Heroica ASi Tõnismäe apteegi juhataja Kiiri Vasar. Vasara juhitav apteek luksautode jahil ei osale, sest ei soovi end liiga tugevalt ühegi ravimite hulgimüügifirmaga siduda.

Kui meie apteek toob hulgimüüjale sisse 11 miljonit krooni, nagu mänguplaanis kirjas seisis, ning selle eest kingitakse meile auto, oleks see arusaadavam, aga õnnemängud mulle isiklikult küll ei meeldi, räägib Vasar.

Tallinna linnaapteegi juhataja Kaja Kiviselg kinnitab samuti, et Mercedeste nimel nad pingutama ei hakka ning tellivad Magnumilt ravimeid samamoodi nagu varem.

Kiviselg on veendunud, et mängus vajalikku käibeplaani apteek täita ei suuda. «Oleme Tallinna linnale kuuluv apteek ja meie eesmärk on saada võimalikult odavat kaupa,» lisab ta.

Magnum Medicali juhatuse esimees Tarmo Laanetu on rahul, sest aprillikuu käive on tänu Millenniumimängule suurenenud ligi neljandiku võrra. Laanetu kinnitab, et käibe-eesmärki võib soovi korral alati vähendada. Apteekrid räägivad, et Magnumi reeglite järgi peab grupi vahetamiseks kellegagi kohad vahetama.

Kogu Millenniumimängu auhinnafond on kaks miljonit krooni, mis praeguste väljaütlemiste järgi tuleb Magnum Medicali taskust. Mõlgutatakse küll ka reklaamimõtteid, aga sellest ei taha Laanetu veel rääkida.

Reklaamida võiks ju ravimitootjaid, aga reeglina ei luba tootjafirmade äritavad end ühe hulgimüüjaga siduda.

Retseptiravimeid tootva MSD Eesti filiaali turundus- ja marketingijuht Gennadi Nikolajev kinnitab, et firma tahab kedagi eelistamata teha võrdväärset koostööd kõigi edasimüüjatega.

Kas Magnumil võiduautode peale raha kulutada tulebki, ei ole teada, sest juhul kui apteegid oma aastaeesmärgiga hakkama ei saa, ei ole ka kellegi vahel loosida.

Peavõidud vahendab AS Silberauto. Küsimusele, mis saab siis, kui autosid välja loosida ei tulegi, ei taha Silberauto pressiesindaja Üllar Born vastata, põhjendades seda mängu korraldajaga sõlmitud lepingu konfidentsiaalsusega.

Hetkel kuum