7. september 1999 kell 22:00

Valitsus maandab riske

Riigi vahendite likviidsuse tagamiseks vajalike limiitide üle hakkab valitsuse määruse kohaselt otsustama riskide juhtimise komitee, mis koosneb viiest rahandusministeeriumi ja kahest Eesti Panga ametnikust. Rahandusministeeriumi esindajad riskide juhtimise komitees on rahandusminister Siim Kallas, kantsler Aare Järvan, riigikassa juht Ahti Kallaste, riigikassa arengu talituse juhataja Marko Otsing ning rahandusministeeriumi väärtpaberi- ja omandireformi talituse juhataja Veiko Tali.

Riskide juhtimise komitee otsuste eelnõusid hakkab ette valmistama riigikassa, komitee koguneb korra kuus. Edaspidi hakkab rahandusministeerium koos riigikassa, sotsiaal- ja ravikindlustuseelarvetega avaldama igal kuul ka kõikide teiste riigiasutuste rahalist seisu ja selle muutusi.

Riigi raha paigutamise reeglite kohaselt jaotab riigikassa nende valduses olevad vahendid likviidsus- ja investeerimisportfelliks. Reeglid defineerivad riigi raha mõiste, milleks määruse järgi on konsolideeritult nii riigikassa, haigekassa kui ka sotsiaalkindlustuse vahendid.

Ravikindlustuse ja pensionikindlustuse kassaline teenindamine käib 2000. aastast riigikassa kaudu. Riigi raha paigutamise uute reeglite järgi saavad riigiasutused, mille vahendeid ei juhi riigikassa, raha paigutada üksnes nende Eesti krediidiasutuste nõudmiseni deposiitidesse, mille reiting Moody'se järgi on vähemalt Baa3 või selle ekvivalent. Selle kohaselt saab raha paigutada Hansapanka, Ühispanka või Merita panga Tallinna filiaali.

Autor: BNS

Hetkel kuum