Väinu Rozental • 7. november 1999 kell 22:00

Konservitehas sai uued juhid

ASi Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits ütles, et Robert Jaani asus tööle konservitehase tegevdirektori ja juhatuse liikmena ning Heiki Tuul turundusdirektorina. Ligi kakskümmend aastat Salvesti ning selle eelkäija Tartu konservitehase eesotsas olnud Matti Holterist saab ettevõtte nõukogu liige.

«Leidsime, et olemasolevate jõududega ei suuda me tagada vajalikku arengutempot,» põhjendas Ipits spetsialistide palkamist. Tema sõnul kulutab Salvest viie aasta jooksul üle 30 mln krooni hoonete rekonstrueerimiseks ja seadmete väljavahetamiseks.

«Eesmärk on saada eurosertifikaadid,» lisas Ipits. Praegu ei saa Salvest eksportida Euroopa Liitu ühtegi toodet, milles on liha sees. Matti Holteri andmeil moodustab ekspordi osa Salvesti toodangust vaid 1,6 protsenti.

Salvest müüb oma toodangut põhiliselt Leetu, Saksamaale ja Iisraeli. Kaks aastat tagasi tegi Salvest katse eksportida bor?isuppi New Yorgis elavale poolele miljonile venelasele. «Idee takerdus partneri ja Ameerika bürokraatia taha,» nentis Ipits.

Heiki Tuul ütles, et arvestades Salvesti potentsiaali on kõige mõistlikum jääda Balti riikide turule. «Lõunanaabrite jaoks tuleb teha tooteid, mida seal tarbitakse, mitte proovida müüa seda, mida me hetkel toodame,» ütles ta. Tuule kinnitusel tuleks alustada toodangu varustamisest läti- ja leedukeelsete siltidega.

Salvesti suurim konkurent mooside ja kurgikonservide tootmisel on AS Põltsamaa Felix. Paar nädalat tagasi alustas Felix ka konservsuppide tootmist.

Matti Holteri hinnangul on Salvesti käes konservsupi turust Eestis 40 protsenti ja lastekonservide turust viiendik. Aastas toodab Salvest 2200 tonni konserve. Ettevõtte tänavune käive tuleb 43 ja kasum umbes miljon krooni.

Veljo Ipitsa sõnul on firma kogu kasumi investeerinud seadmetesse. «Meie laenukoormus on väga väike,» lisas ta.

Ipitsale kuulub 1994. aastal erastatud Salvestist 79%. Matti Holter on 9 protsendi aktsiate omanik ja Salvesti finantsdirektorile Tamara Gubenkole kuulub 3 protsenti. Ülejäänud aktsiad on Salvesti töötajatest väikeaktsionäride käes. Salvesti aktsiakapital on 2,7 miljonit krooni.

Hetkel kuum