Ülo Toomsalu • 15. november 2000 kell 5:55

Kaubalaeva avarii üle elanute omaksed teadmatuses

Riia lahes esmaspäeva hommikul uppumisohtu sattunud Eesti kaubalaeva Kapten Konga meeskonnaliikmete perekondadel polnud veel eile õhtulgi infot meeskonna käekäigu kohta, sest laeva omanikfirma Eesti Merelaevandus ei teavitanud neid õnnetusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kuulsin õnnetusest alles raadiost ning see on peaaegu ka kogu info, mis ma Dislavi kohta olen saanud,' lausus kaubalaeva Kapten Konga pootsmani Dislav Kart?evski abikaasa Danuta. 'Ma ei saanud infopuuduse tõttu kogu öö magada, muudkui mõtlesin, mis võis olla juhtunud ja kas mees on elus ja terve.'

Laeva kapteni Vitali Ret?kalovi abikaasa Sonja sõnas, et laeva meeskonnaliikmete omaksed hakkasid infopuuduse tõttu eile talle helistama. 'Kuid olin ise sama tark kui nemad, sest sain juhtunust teada Aktuaalsest Kaamerast ning teade oli täielik ?okk,' lausus ta.

Laeva II mehaaniku Igor Petrenko isa Nikolai sõnul tuli info saamiseks Merelaevandusse ise helistada, sest firma ühendust ei võtnud. 'Nad hoidsid meid nagu tuliste süte peal,' ütles ta. Nikolai Petrenko sõnul pole meeskonnal seni olnud ka võimalust kodustele helistada.

Eile evakueeriti kogu meeskond appirutanud puksiirile ning 11 meremehest seitse peaks täna Riiast koju jõudma. Kapten ja veel paar laeva juhtivliiget jäävad kohapeale jälgima laeva lasti ümberpaigutamist ning sätivad laeva taas merekõlblikuks.

Hetkel kuum