27. november 2000 kell 22:00

Investeerimispangandusega tegelev Suprema käivitab 1. detsembril oma esimese investeerimisfondi, mis on suunatud valdavalt Balti aktsiaturule.

Suprema Investeerimisfondi fondihaldur Alvar Roosimaa rääkis, et minimaalselt 50 protsendi ulatuses on fondi investeeringud kavandatud Baltimaadesse.

?Oleme siinse majandusruumi suhtes optimistlikult meelestatud,? sõnas Roosimaa. Ta lisas, et vajadusel investeerib fond ka Skandinaaviasse.

Roosimaa hinnangul on fond suunatud investoritele, kes hindavad rohkem aktiivsemat lähenemist aktsiainvesteerimisse. ?See ei saa olema kindlasti mingi indeksifond,? rääkis ta. ?Plaanime ajastusele rohkem rõhku panna kui hetkel olemasolevate fondide puhul.?

Roosimaa sõnul alustab fond 5 miljoni krooni suuruse mahuga. 1. detsembrist müüdavate osakute ostuhind on võrdne nominaaliga 10 krooni. Esialgne miinimuminvesteering on 10 000 krooni.

?Ehk see fond aitab meil aru saada, mida investoreid ootavad ja milleks nad on valmis,? rääkis Roosimaa. ?Püüame ka võimalikult ruttu avada sarnased fondid Lätis ja Leedus.? BNS

Optiva Pangalt 17,34 miljoni krooni eest 46 protsenti automüüja ASi Fakto aktsiatest ostnud OÜ Autoinvesteeringud lubab investeeringuga seotud kavatsused avaldada lähiajal.

OÜ Autoinvesteeringud juhatuse liige ning advokaadibüroo Heta vandeadvokaat Andres Aavik ei soovinud esialgu vastavate volituste puudumisele viidates ettevõtte omanikeringi kohta lähemat informatsiooni avaldada. Aavik ei soovinud avaldada ka Nissanite ja Fiati grupi sõidukite edasimüüja Fakto uue suuromaniku tulevikuplaane, kuid tema kinnitusel on selles osas teatavat infot oodata.

Fakto teatas Optiva Panga ja Autoinvesteeringute vahelisest aktsiate ostu-müügilepingust reedel. Eelmisel esmaspäeval sõlmitud börsivälise tehingu hind oli 17,34 miljonit krooni.

Äriregistri andmetel on OÜ Autoinvesteeringud 40 000kroonise osakapitaliga ettevõte, mis teenis mullu 23 190 krooni kahjumit. Eelmise aasta käivet ega töötajate arvu pole Autoinvesteeringud äriregistrile esitanud. BNS

Hetkel kuum