5. detsember 2000 kell 22:00

Infokommunikatsiooni sihtasutus loodud

Sihtasutuse peamine ülesanne on operatiivside tagamine riigis ning ühtse infokommunikatsiooni teenuste hanke korraldamine riigiasutuste tarbeks. Sihtasutuse loomisega lõpeb riigile vajalike sideteenuste tellimise ja pakkumise killustatus. Samuti saavutatakse kokkuhoidu kiirelt areneva ning avaneva telekommunikatsioonituru tingimustes.

Tuleva aasta 1. märtsiks peab teede- ja sideminister kehtestama ühtse infokommunikatsioonisüsteemiga ühendamise ja telekommunikatsiooniteenuse tellimise korra.

Üks võimalus on osta teenus riigihankena. ?Valitsuse tasemel on mitmesuguseid plaane kuni riigihanke korraldamiseni,? vastas sideameti peadirektori asetäitja Arvo Rammus küsimusele, millise telekommunikatsioonifirma teenuseid hakkab sideamet kasutama uuel aastal, kui lõpevad ASi Eesti Telefon monopoolsed eriõigused telefoniteenuste osutamiseks.

Praegu kasutab sideamet likvideerimisel oleva Valitsusside teenuseid. Täna otsustas valitsus, et mõnesid Valitsusside funktsioone hakkab täitma riigi infokommunikatsiooni sihtasutus (RIKS), mille asutamiseks eraldatakse 200 000 krooni.

RIKSi hakkab juhtima praegune teede- ja sideministeeriumi sideosakonna juhataja asetäitja Marju Laur.

?Juhul kui tulevad paremad pakkumised uutelt tulijatelt, tasub neid kaaluda,? nentis Rammus. ?Me pole suuri plaane veel teinud, samuti pole ükski sideoperaator meile konkreetset pakkumist teinud.?

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav ütles eile, arutlusel on võimalus, et uuest aastast hakatakse ministeeriumis kasutama mitme operaatori teenuseid.

?Loogiline on sõlmida lepinguid mitme firmaga, vaadata, kes mida odavamalt pakub, ja kombineerida,? seletas Tänav.

2001. aasta alguses hakkab Eesti Telefoni eriõiguste lõppemisel pakkuma telefoniteenuseid mitu firmat, sealhulgas AS Uninet, OÜ Levicom Broadband ehk Tele2 ja kaabellevifirma AS STV.

Nii Tele2 kui Unineti riigisiseste ja tavatelefonilt mobiiltelefonile kõned on Eesti Telefoni omadest odavamad, kuid novembri lõpus avalikustatud tariifidest on näha, et olulist hinnalangust ei tule. Kuni kaks korda langesid vaid rahvusvahelised kõnetariifid.

?Arvan, et praegustes operaatorite pakutavates hindades on veel langemisruumi,? ütles Aap Tänav.

Kuldar Väärsi avalike suhete osakonnast lisas, et teede- ja sideministeeriumi järgmise aasta telefoniteenuste kulu on 600 000?650 000 krooni.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum