Elektrijaamade erastamine jääb kinni infopuuduse taha

Andres Reimer 10. jaanuar 2001, 00:00

Täna asub ASi Narva Elektrijaamad 49 protsendi aktsiate NRG Energyle müümise juhtkomitee kõrvaldama takistusi, mille pärast tehingut rahastavatele lääne pankadele edastatava finantsinfopaketi koostamine on hilinenud juba kuu aega.

Jaanuarikuuks planeeritud tehingu võimalike rahastajate visiidid Eestisse lükkuvad edasi, sest pankadele pole võimalik esitada ülevaadet tehingu finantsmudelist, ütles eile tundmatuks jääda soovinud allikas.

Eesti Energia ametnikud jätavad allika sõnul nõustajate päringutele vastamata või viivitavad vastustega, mis takistab andmete õigeaegset kogumist.

Eesti Energiat nõustab Schroder SSB, NRG Energyt CIPC Europe Markets.

Infopaketi valmimine viibib, sest tegemist on väga töömahuka dokumendiga, ütles NRG Energy projektijuht Hillar Lauri.

?Ma tahan rõhutada, et kindlasti pole tegemist vastutöötamisega asjaosaliste poolt, sest koostöö Eesti Energiaga on olnud konstruktiivne,? selgitas Lauri.

?Tegemist on suure hulga inimeste koostööga, mis lihtsalt võtab palju aega,? põhjendas Lauri.

?Koostöö Eesti Energia ja NRG ning ka mõlema poole finantsnõustajate vahel on olnud sujuv ja konstruktiivne,? ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk. ?Juhtkomitee koosolekul pole arutusel ühtegi erakorralist küsimust.?

Mullu novembris toimus rahastajate leidmiseks konkurss, milles jäi sõelale kümme suurt rahvusvahelist panka. Lauri ütles, et ta jätab pankade nimekirja saladuseks, sest soovib seda varjata ka osalevate pankade ees.

Kahe Narva elektrijaama renoveerimiseks ja muudeks pikaajalisteks investeeringuteks on plaanis kulutada 15 aasta jooksul kokku 5,4 miljardit krooni.

Ligi 1,2 miljardit krooni sellest maksab NRG Energy aktsiaseltsi omakapitali omavahenditest, 3,6 miljardit tuleb pankade sündikaatlaenust ja ülejäänud elektrijaamade endi kasumist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing