Hansa ootamatu müügisurve all

Raivo Sormunen 19. veebruar 2001, 00:00

Kuigi reede hommikupoole suhtus turg neljapäeva pärastlõunal oma majandustulemused avaldanud Hansapanga aktsiasse hästi, siis päeva peale lükkas turgu ilmestanud müügisurve panga aktsia päevaga 1,1 protsendiga miinusesse. Aktsia lõpetas börsinädala 139 kroonil.

Päeva jooksul kaubeldi panga aktsiaga küllaltki laias koridoris, mis ulatus 137,5 kroonist 141,5 kroonini. Aktsia käibeks kujunes tänu enne turu sulgemist toimunud üle 10 mln krooni suurusele tehingule ligi 18,9 mln krooni. Börsisüsteemi kogukäive oli 24,8 mln krooni, mis on viimase kolme nädala parim tulemus.

Uudisteagentuuri Reuters vahendusel selgitas Trigon Marketsi maakler Kristel Kivinurm aktsia langust nn optsioonilepingute kinnipanekuga, mille tagajärjel pandi hulk alusvarana olnud Hansapanga aktsiaid müüki.

See seletab ka Hansapanga aktsia suhteliselt mõttetu reedese kukkumise, kuna panga majandustulemused peaksid aktsiale igati positiivse liikumissuuna andma.

Ka ei saanud aktsia kukkumise põhjus olla see, et eelmisel aastal 16,3 krooni aktsia kohta teeninud ettevõte maksab dividendideks vaid 1 krooni aktsia kohta. Hansapanga Grupi laienemisplaane ja uuenduslikkust silmas pidades ei saa panka hetkel pidada vana majanduse stabiilseks ettevõtteks, mis pakub iga aasta oma aktsionäridele kopsakaid dividende. Rohkem peaks arvestama aktsia turuhinna tõusuga.

Samas näitas aktsia reedene kukkumine, et Tallinna börs on veel küllalt õhuke ja aktsiahinnad ei pea turule paisatud suurtele aktsiaplokkidele eriti vastu.

Igatahes täna loodaks aktsiahinna märgatavat kosumist.

Veidi teises situatsioonis on Eesti Telekomi aktsia, mis suutis reedel välisbörsidel toimunud tehnoloogiasektori langusele veel vastu seista, püsides päeva lõpuni 81,5 kroonil. Seda vaatama sellele, et telekomiseadmete tootja Nortel Networksi neljapäevase kasumihoiatuse tõttu langes asjaosaline ise üle 32 protsendi. Lisaks temale vajus tugevalt ka enamik maailma tehnoloogiasektorist.

Siiski võivad eelpool väljatoodud asjaolud muuta täna kauplemise Eesti Telekomi aktsiatega ettevaatlikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing