11. aprill 2001 kell 22:00

Euroopa Keskpank jättis intressid muutmata

Euroopa Keskpanga nõukogu otsustas jätta repomäära endisele 4,75 protsendi tasemele, kuigi analüütikud ja ka investorid ootasid, et regiooni majanduskasvu turgutamiseks alandab keskpank repomäära vähemalt 25 baaspunkti võrra.

Euroopa Keskpank, kelle prioriteet on hinnastabiilsuse tagamine, jättis intressimäärad muutmata, sest inflatsioon on endiselt ülevalpool keskpanga poolt eesmärgiks seatud 2 protsendi taset. Samuti soovib Euroopa Keskpank senisest rohkem tõendeid selle kohta, et Ühendriikide majanduskasvu aeglustumine laieneb 12 liikmesriigiga eurotsooni.

?Inflatsioonioht on küll viimastel kuudel vähenenud, kuid ei ole kadunud,? edastas FT Marketwatch Euroopa Keskpanga juhi Wim Duisenbergi pressikonverentsil avaldatud sõnu. ?Ka ei ole ühtegi indikaatorit, mis viitaks ülemaailmse majanduslanguse riskile,? lisas ta.

Euroopa Keskpank langetas viimati intressimäärasid kaks aastat tagasi ega ole kaasa läinud Ühendriikide keskpangaga, kes tänavu on intresse langetanud juba kolm korda.

Vaatamata sellele, et keskpank eile turu ootusi ei täitnud, on analüütikud arvamusel, et intressi langetamine on vaid aja küsimus.

Surve Euroopa Keskpangale suurenes teisipäeval, mil kuus Saksamaa juhtivat majandusinstituuti avaldasid oma koondraporti, mille kohaselt oleks õigustatud keskpangapoolne 50baaspunktiline intressi alandamine.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum