Tallinna börsil võeti kasumit

Raivo Sormunen 30. mai 2001, 00:00

Kui üleeile oli kahanenud börsikäibe tõttu Tallinnas tunda, et aktsiad ei suuda enam üles ronida, siis eilne päev kinnitas seda tegudena. Viimase pooleteise kuuga kiirelt tõusnud turult võeti kasumit ning aktsiahinnad langesid keskmiselt protsendi-paari võrra.

Suurima löögi all oli viimasel ajal kõige järsemalt tõusnud Eesti Telekomi aktsia, mis ligi 11 mln kroonise käibe juures kukkus 2,8%, sulgudes 85,50 kroonil.

Eesti Telekomi suuromanike Sonera ja Telia võimalik liit, mis Sonera aktsiat on kaks viimast päeva Helsingi börsil tõusta aidanud, ei tundu Eesti Telekomi aktsia hinna osas vähemalt esialgu mingit rolli mängivat.

Samas ei julgeks ennustada aktsia edasist langust, kuna täna ja homme on viimane päev, mil kaubeldakse dividendiõiguslike Eesti Telekomi aktsiatega.

Hansapanga aktsia, mis päevasiseselt katsus eile taas 160 krooni taset, jäi selle alla kõikuma ning sulgus 159 kroonil ehk 0,3% üleeilsest tasemest madalamal. Aktsiaga kaubeldi ligi 10 mln krooni eest.

Norma aktsia vajus 1,4%, sulgudes 48,50 kroonil.

Hiljutise Hansapanga osaluse suurendamise kohta Normas ütles panga maakler Lauri Lind, et tegemist on lühiajalise investeeringuga ning pikas perspektiivis pole pank olulise osaluse omanik.

Seetõttu võib välja pakkuda spekulatsiooni, et mõnel Norma suurinvestoril läks lihtsalt raha vaja. Hansapank tuli talle vastu, andes aktsiate tagatisel laenu.

Turul leviv teine spekulatsioon, et Hansapank ostis aktsiad lootuses need Norma suuromanikule Autolivile maha müüa, on vähem usutavam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing