Telekomi aktsia hüppas üle 50 krooni piiri

Kaja Koovit 27. september 2001, 00:00

Eesti Telekomi aktsionäride vara oli börsi sulgemise ajaks kasvanud ligi 400 miljoni krooni võrra, kui aktsia hind sulgus eile teisipäevase 47,75 krooni asemel 51 krooni tasemel.

?Loomulikult on oluliselt toredam, kui hind tõuseb, kui see, et ta allapoole liigub,? tunnistas Eesti Telekomi aktsionär Mart Tõevere.

?Suured välismaised paanikamüüjad on kadunud,? põhjendas eilset hinnahüpet Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind. Lisaks vedas Telekomi aktsiat tõusule Ida-Euroopa telekommunikatsioonisektor eesotsas Ungari Mataviga.

?Lausa hullumeelsus,? iseloomustas Eesti Telekomi aktsiaga eile börsil toimunut Ühispanga strateeg Aivo Kangus, märkides, et Telekomi hinnatõusu ei saa kuidagi põhjendada Ühendriikide vastu suunatud terrorirünnakuga, sest vaevalt Eestis keegi sellepärast rohkem helistama hakkab.

Kanguse sõnul on ainus asi, millega aktsia hinna liikumist põhjendada saaks regulatsioonid.

Milliseks kujunevad Telekomi aktsiale lähimad päevad, on analüütikute sõnul raske öelda, sest põhiliselt liigutakse muu maailma mõjul.

Lauri Lind märkis, et kuna kaks kolmandikku Telekomi aktsia ostjatest on kohalikud investorid ja suurte välisinvestorite huvi puudub, ei ole põhjust oodata ka kiiret hinnatõusu jätkumist.

?Hind peaks stabiliseeruma 50?55 krooni vahel,? lausus Lind. Tema sõnul on oodata, et aktsiaid asuvad müüma ka need investorid, kel õnnestus neid osta 42?43kroonise hinnaga.

Kanguse sõnul ei saa välistada, et Telekomi aktsia veelgi ülespoole liigub, kuid arvestades, et ajaloolisest madalaimast, 40 krooni tasemest ollakse juba üle 25 tõusnud, jääb edasise ülespoole liikumise tõenäosus järjest väiksemaks.

?Strateegia on mängida lühiajalistele liikumistele, sest pikaajalist trendi ei ole kujunenud,? ütles Kangus.

Mart Tõevere möönis, et oli suhteliselt õnnetu, kui Eesti Telekomi aktsia hind kiiresti 40 kroonini langes, kuid ka teiste aktsiate puhul pikaajalise investorina ei lase ta end sellest märkimisväärselt häirida ega kavatse aktsiaid ka lähemas tulevikus müüa.

Tõevere sõnul ei taha ta anda aktsiasse investeerimise soovitust, kuid Telekomi aktsiat on põhjust hoida kas või suhteliselt suure dividenditulu pärast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing