Ülo Toomsalu • 6. detsember 2001 kell 6:10

Paltsu intervjuu oli viimaseks piisaks karikas

Viimase tõuke Reformierakonna lahkumiseks andis eilses Eesti Päevalehes ilmunud intervjuu isamaaliitlasest linnapea Tõnis Paltsuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Palts nimetas intervjuus otsesõnu rumaluseks ning bol?evismiks Reformierakonna nõuet piirata linna laenu algselt 1,5 miljardilt kroonilt vaid 400 miljonile. Palts käis välja ka, et vähendab laenusummat teedeehituse arvel. Teede eest vastutab linnavalitsuses reformierakondlane Toivo Ninnas.

?Meie ei vaata, kas koolid ja teed, vaid vaatame, mida tähendab laenu võtmine Eestile tervikuna,? ütles eile Maret Maripuu Reformierakonnast.

Ametlikult teatas Reformierakond, et Tallinna koalitsiooni lõhkumiseks oli kaks põhjust ? linnapea Paltsu liiga suur laenusoov ning abilinnapea Leivi ?eri rahajagamisskandaal.

Reformierakonna lahkumiteade tuli Isamaaliidule ja Mõõdukatele täieliku üllatusena.

Tallinna volikogu koalitsiooni esimehele Aimar Altosaarele ei teatanud Reformierakonna fraktsioon ette üldse oma otsusest koalitsioonist lahkuda.

Maripuu tunnistas eksimust. ?Olime Jüri Mõisa ajal harjunud, et linnapea oli ka koalitsiooni esimees,? vabandas Maripuu.

Mõõdukate peasekretäri Tõnu Kõivu sõnul pole Reformierakond käitunud usaldusväärselt. ?On elementaarne, et niisugustest otsustest antakse partnerite juhtpoliitikuile teada,? ütles Kõiv.

Mõne poliitiku hinnangul valmistas Reformierakond eilset avaldust ette juba sellega, kui toetas Keskerakonna soovi täna erakorraline volikogu istung kokku kutsuda. Reformierakonnal on juba täna võimalus esitada koos Keskerakonnaga linnapeale umbusaldusavaldus ning nädala pärast tavapärasel volikogu istungil seda hääletada.

Hetkel kuum