Uus võimuliit tahab odavamat vett

Heidit Kaio 10. detsember 2001, 00:00

Plaan lepingu muutmiseks on kirjas Reformierakonna ja Keskerakonna poolt reedel allkirjastatud uue linnavalitsuse moodustamiseks sõlmitud liidulepingus.

Keskfraktsiooni esimehe Toivo Tootseni ütlust mööda tahavad nad kõigepealt lepingu põhjalikult läbi töötada. Peamised punktid, mida taas läbirääkimistele esitatakse, puudutavad tariifimäärasid ja liitumistasu.

Uuesti on plaanis võtta läbi asjaolud, mis võimaldavad tõsta tulevast aastast vee kuupmeetri hinda ühe krooni võrra tarbijahinnaindeksi muutumise tõttu.

Tallinna volikogu liikmetele tuli hinnatõus ootamatusena, sest volikogule esitatud materjalides, milles kiideti heaks Tallinna Vee enamusaktsiate müük International Water UU-le, oli märgitud, et tuleval aastal teenuse hind ei muutu.

Linnavalitsuse poolt lepingu ettevalmistamisel ja sõlmimisel osalenud abilinnapea Ivar Virkus ütles, et fraktsioonidele esitati eraldi tutvumiseks lepingu projekt, kus oli tarbijahinna indeksit puudutav punkt sees. ?Võimalik, kuid volikogu otsuses on kirjas, et hind muutub null protsenti,? ütles Tootsen.

Teenusleping ASiga Tallinna Vesi on sõlmitud 15 aastaks, kuid see määratleb hinna muutmise koefitsiendid vaid 2005. aastani. Tootseni sõnul soovitakse juba praegu selgust sellesse, missugune hinnatõus ootab ees 2006. aastal.

Tallinna Vesi küsib linnavalitsuselt maksu sadevete ärajuhtimise eest, samas arvestab ta klientidele liitumistasu määrates krundi suurust just põhjendusel, et sellest sõltub sadevete hulk. ?Tallinna Vesi küsib ühe asja eest raha kaks korda,? ütles Tootsen.

Samuti on plaanis üle vaadata liitumistasude struktuur ja investeerimiskohtused, mis firma võttis Tallinna Vee enamusaktsiaid omandades.

?Tallinna linna seisukohast silmapaistvalt loll leping,? ütles ASiga Tallinna Vesi sõlmitud lepinguga tutvunud reformierakondlane Rein Lang. ?Mitte ainult tingimuste, vaid ka kaksipidimõistetavuste poolest.?

Ivar Virkus: ?Pole tal häda midagi.?

Juba allkirjastatud ja kehtiva lepingu muutmine saab olema keeruline ja on võimalik siis, kui üks osapooltest pole täitnud endale võetud kohustusi.

?Raske on näha põhjust, miks Tallinna Vesi peaks soostuma lepingu muutmisega,? ütles Ivar Virkus, kes täidab abilinnapea kohuseid viimast nädalat.

ASi Tallinna Ves avalike suhete juht Karita Sall ütles, et Tallinna Vesi on valmis läbirääkimisi alustama, kuigi ei näe sellel otsest põhjust, sest Tallinna Vesi on lepingust kinni pidanud.

Lepingu pisirikkumisi on olnud mõlemalt poolt seoses tähtaegade ületamisega.

Tallinna linn on viivitanud järelevalveorgani loomisega. Samas on Tallinna Vesi viivitanud mõningatel objektidel tööde alustamisega. Nõmmel on kanalisatsiooni ehitus jäänud talvele jalgu. Ees ootavad asfalteerimistööd miinuskraadide juures.

Virkuse ütlust mööda on olnud mõlemapoolsed viivitused mõistetavad. ?Tegemist on suure organisatsiooni erastamisega. Sellisel puhul ei õnnestu alati kõike kohe järgmisel päeval ludinal jooksma saada,? ütles Virkus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing