Viktoria Korpan • 23. september 2002 • 2 min
Jaga lugu:

Starmanil kiireim klientide juurdekasv

Juunist alates on ASi Starman Internet klientide hulka lisandunud 1500 kasutajat, internetipakkuja klientide arv läheneb 8000-le. Starman Interneti juht Raivo Hein ütles, et endiselt on kõige populaarsem pakett Starlight.

Starman Internet muutis septembris püsiühenduse kiirused konkurentidest kaks korda kiiremaks. ?Pärast internetipakettide kiiruste suurendamist on ühendamiste arv päevas kahekordistunud,? sõnas Hein.

Lisaks langetab Starman kahe äriklientide püsiühendustoote hindu.

?Peaaegu 90 protsenti meie klientidest on erakasutajad ja 10 protsenti ärikliendid,? rääkis Hein.

Hein lisas, et kuu algusest interneti alustas Starman Internet interneti püsiühenduste pakkumist Ida-Virus Jõhvi ja Ahtme piirkonnas.

Septembri alguses sai Starman Interneti ainuomanikuks Eesti suurim kaabellevifirma Starman, kes ostis investeerimispangaga LHV seotud ettevõttelt NEV välja 40 protsenti Starman Interneti aktsiatest.

Eestis esimesena ADSL-püsiühendusi pakkuma hakanud ASil Uninet on üle 700 ADSL-klienti, millest 87 protsenti on ärikliendid. Juunis oli Uninetil üle 500 ADSL-ühenduse.

?Kõikidest ühendustest umbes kümnendik kasutab ka traadita internetti,? ütles ASi Uninet turundusdirektor Hardi Kinnas.

Mai algusest pakkus Uninet kümneks kuuks tasuta võrgukaardi ja traadita interneti püsiühendust neile Unineti klientidele, kes on liitunud või liituvad Uninet ADSL 1000, ADSL Ultra või ADSL 8000 paketiga enne mai lõppu.

Viimase kahe nädala jooksul on Eesti Telefon ehitanud 250 ADSL-interneti püsiühendust päevas.

Suvel Eesti Telefoni ADSLi-klientide juurdekasv pidurdus ? kui juunis oli ET-l 22 300 ADSLi-klienti, siis augusti lõpu seisuga kasvas klientide arv vaid paarisaja võrra.

?Suvel oli lepingute peatamisi,? ütles ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra. ?Inimesed ei soovinud suvel internetti kasutada puhkuste tõttu ja on lepinguid peatanud, et kuumaksu mitte maksta.?

Vahtra ütles aga, et septembris on huvi ADSLi vastu jälle suurenenud. ?Tekkinud on aga umbes nädalapikkused ootejärjekorrad, kuna on tarneprobleeme Nokia seadmetega.?

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt