7. november 2002 kell 22:00

Starman muutis juhatust ja nõukogu

Eesti suurima kaabellevifirma Starman nõukogu ja juhatuse koosseisus tehti muudatusi, millega ettevõtte välismaise tuumikomaniku esindajad taandusid juhatuse koosseisust nõukogusse, teatas Starmani tegevdirektor Peeter Kern. ?Starmani tuumikaktsionäri ? Kesk-Euroopa riikide firmadele spetsialiseeruva 1,7 miljardi kroonise mahuga investeerimisfondi Emerging Europe Capital Investors (EECI) eestvõttel tehtud otsus näitab, et juhtkonna senise tegevuse ja strateegiaga on omanikud rahule jäänud, sest juhtkonda otsustati laiendada ettevõtte oma töötajatega,? märkis Kern. Tema sõnul on Starmani juhtkonnas läbi viidavate muutuste tulemuseks see, et nõukogu saab keskenduda ettevõtte jaoks strateegiliste otsuste langetamisele ning kohalikest spetsialistidest koosnev juhatus loob võimaluse operatiivsemaks tegutsemiseks kiiresti areneval telekommunikatsiooniturul.

Seoses sellega kutsusid aktsionärid Starmani juhatusest tagasi Ivan Vohlmuthi ja Roman Babka ning nimetasid ettevõtte juhatuse uuteks liikmeteks Starmani finantsdirektori Rändy Hütsi ning turundusdirektori Henri Treude. Starmani juhatuse esimeheks valiti ettevõtte tegevdirektor Peeter Kern.

ASi Starman nõukogu uuteks liikmeteks nimetati ettevõtte tuumikomaniku esindajatena Ivan Vohlmut ja Roman Babka ning tuntud Eesti infotehnoloogia visionäär Linnar Viik.

Starmani nõukogu on nüüd kaheksaliikmeline ning lisaks uutele liikmetele kuuluvad sinna nõukogu esimees Nigel P. Williams (EECI esindaja), investeerimispankur Rain Lõhmus, juristid Sven Ilmar Okssaar ja Ilmar Erik Haavakivi ning IT-Grupi suurosanik ja juht Jaak Ennuste.

Starmani nõukogu kinnitas ka otsuse liita Starmaniga tema sajaprotsendiline tütarfirma Starman Internet. Tänavu septembris ostis Eesti suurim kaabellevifirma Starman investeerimispangaga LHV seotud ettevõtetelt välja 40 Starman Interneti aktsiatest, et jätkata Eesti suurima kaabelmodemtehnoloogial põhineva interneti püsiühenduse pakkuja arendamist ainuomanikuna.

Starmanist kuulub nüüd 64,2 ettevõtte tuumikinvestorile Emerging Europe Capital Investorsi (EECI) tütarfirmale Highbury Investments B.V, 32,9 on ettevõtte juhtkonnale kuuluvate firmade valduses ning 2,9 kuulub ASile Lõhmus Holdings.

Starman on Eesti Kaabellevi Liidu andmetel Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma. Starman Internet pakub Starmani kaabellevi võrgu baasil interaktiivseid andmeside teenuseid.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum