Ülo Toomsalu • 21. november 2002 kell 6:15

PM: Presidendi kantseleid nõustab maksuvõlglane

Presidendi kantselei on tellinud nõustamisteenust kunagiselt tuntud teleajakirjanikult Rein Hansonilt (54), kelle filmifirma on maksuvõlglane.

Rohkem kui kolm aastat maksuametis kroonilise võlglasena arvel olnud Hansoni erafirma Läänemaa Telestuudio OÜ oli krediidiinfo andmetel 1. novembri seisuga jätnud riigile üle kandmata 311 000 krooni maksuraha ja 165 000 krooni viiviseid, kirjutab Postimees.

Et presidendi kantselei on Läänemaa Telestuudio ainukeselt juhatuse liikmelt ja omanikult Hansonilt teenust tellinud, möönsid nii presidendi pressinõunik Ester ?ank kui Hanson. Mis teenuseid ta kantseleile on osutanud, ei soovinud Hanson täpsustada. ?See on olnud konsultatsiooniteenus, aga väga väikeses mahus,? tähendas ta.

Tänavu 7. septembril Postimehe arvamusleheküljel presidendi kantselei direktori Tarmo Männi nime all ilmunud artikli toimetusele edastamiseks kasutatud faili informatsiooni kohaselt on kirjutis algselt valminud hoopis Läänemaa Telestuudio arvutis ning kirjutajaks ennast operatsioonisüsteemi Rein Hansonina sisse loginud inimene. Läänemaa Telestuudiost liikus fail edasi Kadriorgu, kus artikli oma nime all Postimehele läkitanud Mänd seda redigeeris.

?anki sõnul on Hansonilt konsultatsioone ja materjale nii kantselei kui ka president Arnold Rüütli tarbeks tellitud sellel aastal paari kuu jooksul. Et kantselei raamatupidaja polnud eile kättesaadav, ei saanud välja selgitada Hansonile makstud summade suurust.

Hetkel kuum