26. november 2003 kell 22:00

Majandustarkvara lehelt leiab sobiva töötaja

Internet on muutunud üheks olulisemaks infokanaliks arvutiprogrammide kohta käiva info edastamisel ja hankimisel. Lisaks õppematerjalile ja demodele võib tarkvaratootja kodulehelt leida ka näiteks tööotsijate kuulutusi, kes sama tarkvara kasutada oskavad.

Vaatasin mitmete väiksemaid raamatupidamisprogramme tootvate ning müüvate firmade veebilehti ja selle alusel koostasin pakutavast infost kokkuvõtte.

E-posti ja telefoninumbri ning ka postiaadressi leiab igalt veebilehelt. Mulle aga meeldiks teada saada, kes selles firmas töötavad ja mis ametikohal. Koos muidugi selle isiku kontaktandmetega. Osal firmadel on lehele lisatud programmi edasimüüjate andmed. Tõesti on hea teada, kas minu lähemas ümbruses ka keegi seda programmi müüb ja teenindab.

Mingisuguse tutvustuse leiab igalt veebilehelt. Samas on aga selgelt näha, kes on teksti koostamisega vaeva näinud ja kes on lihtsalt midagi kiiruga kirjutanud. Seejuures ei ole oluline tutvustuse pikkus, vaid jutust arusaadavus. Kohati on tehniliste terminitega liialdatud, tavakasutajale jääb suur osa jutust arusaamatuks.

Programmi maksumuse tutvustus on samuti leidnud kindla koha veebilehel. Rõõm on näha, et aina rohkem pakutakse programmi rentimise võimalust.

Demo on juba samuti nn kohustuslikuks elemendiks muutunud. Siinkohal olgu vaid öeldud, et probleemiks võib osutuda demo oma arvutis tööle saamine. Põhjuseks töö käigu segane kirjeldus.

Järgnevad punktid on aga pigem meeldiv erand kui reegel.

Siin ma mõtlen informatsiooni, mis aitab programmiga tööd alustada või teha igapäevaseid toiminguid (koolitused, õppematerjalid, abi, korduma kippuvad küsimused, õppevideod jms). Teistest on märgatavalt üle Hansaraama kodulehekülg ( www.hansaraama.ee ). Sealt võib tõesti leida kõikvõimalikku abimaterjali nii programmiga tutvumiseks kui ka igapäevaseks tööks. Ülejäänud firmadel on, kuhu areneda.

Vaatasin huviga OÜ RV-Soft ( www.rvsoft.ee ) veebilehel alateemat ?Tööturg?. Seal pakkus ennast tööle kaks RV-Softi programmi kasutamise oskusega raamatupidajat. Tõeliselt hea idee programmimüüjale ? vahendada ka neid töötajaid, kes juba oskavad seda programmi kasutada. Mõned tarkvarafirmad otsisid aga veebilehe kaudu oma firmasse üht või mitut töötajat.

Andres Kert firmast AS Merit Tarkvara võtab kenasti kokku interneti eelised: ?CD-plaadi ja paberil juhendi käsitlemine on ebamugavam kui internet, mis on meie soovitatud põhikanal. Internetist on väga lihtne programm otse enda arvutisse installeerida, vaadata juhendit, programmiuuenduste infot ja muud vajalikku. Kui vaatame seaduste kiiret muutumist (eriti palgaarvestuses), siis polegi internetile mingit head alternatiivi, ainult selle kanali kaudu saab kasutaja vajaliku programmiuuenduse kätte õigeaegselt.?

Autor: Heiki Koov

Hetkel kuum