Peeter Stamberg • 27. november 2003 kell 8:35

USA aktsiaturgudel: pühade eel aktiivsust ei näidatud

Täna on USA aktsiapühad tänupühade tõttu suletud, eile oli kauplemisaktiivsus tagasihoidlik.

Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC>tõusis eile 0,53%, 1953,31 punktile. Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI>kerkis 0,16%, 9779,57 punktile ja S P 500 indeksi <GR#US.^SPC>väärtus kosus 0,43%, 1058,45 punktile.

New Yorgi börsil vahetas omaniku alla 1,1 miljardi aktsia, Nasdaqil kaubeldi kokku 1,5 miljardi aktsiaga. Madala kauplemisaktiivsuse põhjuseks oli see, et paljud kauplejad lahkusid tänase kalkunite söömise eel juba eile varem töölt. Ka reedel ei ole aktiivsuse tõusu oodata, kuna siis on kauplemine tavapärasest lühem ja paljud inimesed on üldse päeva vabaks võtnud.

Indeksid muutusid vähe ja kauplemisaktiivsus oli madal hoolimata sellest, et avaldati kümmekond makromajandusnäitajat. Tähtsamad avaldatud andmed (esmakordselt töötuabiraha taotlejate arv, kestvuskaupade tellimused ja Chicago ostujuhtide indeks) olid analüütikute oodatust paremad. Investoreid jätsid head andmed aga külmaks ja osa päevast liikusid indeksid miinuses.

Enne keskpäeva tegid indeksi läbi kiire languse, kuna kuus New Yorgi metrootöötajat sattusid mingi kummalise lõhna tõttu haiglasse. Kardeti, et tegemist võib olla järjekordse terrorirünnakuga. Politsei teatas hiljem, et terrorismiga seekord pistmist ei olnud ja indeksid tegid kaotuse tagasi.

Hetkel kuum