Raivo Sormunen • 30. november 2003 kell 22:00

Ühtse trendita kõikuv börsikuu

Ühtset trendi seljataha jäänud novembrikuu Tallinna börsil ei pakkunud. Oli nii küllalt suuri võitjaid kui ka kaotajaid.

Kõige rohkem ehk 17,2% kosus kuuga Merko Ehituse aktsia. Tallinna börsi ettevõtete seas näitas ehituskontsern kolmandas kvartalis ühtlasi suurimat, koguni 64% suurust käibe kasvu.

Lõppenud kolmandas kvartalis täpselt kaks korda kasumit kasvatanud Saku Õlletehase aktsia oli 9,1%se tõusuga möödunud kuul teine.

Samas leidus novembrikuus ka mitu arvestatavat langejat. Eesti Telekomi aktsia vajus novembris 6,9%. Kuu alguses andis Hollandi investeerimispank ING kohalikule telekomifirmale müügisoovituse hinnasihiga 92,63 krooni. Peamiseks põhjuseks Eesti Telekomi kõrge turuhind. Telekomi reedene 101,23kroonine sulgemishind oli juba üpris ligidal 100 krooni tasemele, kust aktsia viimased viis ja pool kuud pole läbi kukkunud.

Suurima kuise languse (7,6%) tegi läbi aga Viisnurk. Kolme kahjumis töötava Tallinna börsi ettevõtte sekka kuuluv Viisnurk õigustas oma seda kohta ka kolmandas kvartalis, teenides 8,4 mln kroonise kahjumi.

Hansapanga aktsia leidis reedel märkimisväärselt ostuhuvi, kosudes ligi 3% ning sulgudes 297,71 kroonil. Sellest ka suhteliselt tagasihoidlik, 2,8% suurune kuukaotus, olgugi et suurema osa kuust oli pangaaktsial kindel langustrend.

Hetkel kuum