Samsungi mobiiltelefon pildistab ja töötleb pilte

Kaido Einama 22. jaanuar 2004, 00:00

Samsungi pööratava kaameraga ning fotode töötlust võimaldav mobiiltelefon SGH-X600 tuleb Eestis müügile ülejärgmisel nädalal.

Telefon on unikaalne sisseehitatud pöörleva kaamera tõttu, mis lisaks pilditegemisele võimaldab ka fotot töödelda.

Mobiiltelefon sobib inimestele, kes traditsioonilise SMSi asemel saadab rohkem fotosid. Pilte saab vaadata suurelt 65 537 värviga ekraanilt, polüfoonilised helinad on esitatud 40 instrumendil.

180kraadise pöörderaadiusega kaamera asub telefoni ülaosas ja tänu pööramisvõimalusele saab pildistada ümbritsevat või iseennast, vaadates tulemust mobiili ekraanilt.

Multi-Shot-funktsiooniga saab pildistada kiiresti kuni 15 kaadrit järjest. Telefoni mällu mahub salvestada mitusada fotot.

Puuduseks võib pidada telefoni väljaulatuvat antenni, milleta paljud kasutajad juba harjunud on. Ka fototöötlusfunktsioonid, kui nad juba välja hõigatud on, võiks kujutada endast pisut enamat ning sisseehitatud välk on ka pigem lisavalgustus kui fotograafiasse kuuluv abivahend. Kuid telefonilt on fotoaparaadiga võrreldavaid omadusi siiski veel palju nõuda. Jäägu see aparaat peamiselt ikkagi helistamiseks, aidates noortel üksteisele pilte saata või näiteks hädaolukorras sündmuskohalt pilti teha või hiljem tabamatut hetke mobiiltelefonis oleva kehvema kvaliteediga 640×480 punkti formaadis salvestada.

Mobiiltelefoni X600 värvitooni kontrollsüsteem on siiski samm edasi mobiilfotograafias, võimaldades fotot töödelda. Näiteks saab valida 15 graafilise kujunduse vahel, mis aitab MMSi koostades olla pisut loomingulisem pilte lisades. Pildistada saab näiteks ka must-valgena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing