Kogumispensioniga liituja käekäik

Raivo Sormunen 30. jaanuar 2004, 00:00

Aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast).

Pensionikeskuse andmete põhjal oleme võtnud raha fondi laekumise päevaks sellise päeva kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päeva, mil sambaga liitunud inimene on kõige tõenäolisemalt oma osakud kontole saanud (viimaseks päevaks on võetud 15. jaanuar). Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvesta). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega. Eraldi on toodud välja I ja II voorus liitunute seis.

Kõige paremini peaks olema praeguseks käinud nii esimeses kui teises voorus LHV Aktsiapensionifondi valinud inimeste käekäik.

Juhul kui praegu tuleks osakud maha müüa, oleks esimeses liitumisvoorus liitunute osas plussis kümme fondi (saaks kätte üle 10800 krooni = 18 kuud × 600 krooni) ja teises voorus liitunute hulgas seitsme fondi (saaks kätte vähemalt 7200 krooni = 12 kuud × 600 krooni) omanikud.

Viimasel kahel kuul on kõikide fondiomanike valik üleilmalise aktsiatõusu tingimustes küllaltki hästi end õigustanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing