Eksootiline motomess

Christel Karits 12. märts 2004, 00:00

?Tartu näitused on korraldanud juba kaheksa aastat sügiseti Motoshow?d, kus algaastatel olid väljas ka tsiklid, paadid ja ATVd. Tänaseks on see show nii suureks kasvanud, et peale uute autode sinna rohkemat ei mahugi,? põhjendas uue messi korraldamise vajadust Motoexotika projektijuht Margus Kikkul.

Motoexotikal on väljas kõik see, mis ei puuduta uusi autosid. Kikkuli hinnangul on tsiklimeestele kevadine mess paremgi, sest sügiseks on mootorrattahooaeg juba lõppenud, kuid enne kevadet on paras kaatreid, tsikleid ja ATVsid tutvustada. ?Auto- ja tsiklimeeste veregrupid on erinevad, nii et tsiklid ja autod kokku ei sobi,? põhjendab veel Kikkul. ?Auto on tarbeese, aga tsikkel elustiil.?

Kuna tsiklimeeste hulka kuulub inimesi seinast seina, siis on oodata väga mitmekesist publikut. ?Siin ei saa rääkida lipsinimestest ja motoinimestest, sest nädalavahetustel võib esimesest teine saada,? rääkis Kikkul.

Motoexotika eksponentidest on põhirõhk motopoodidel, mis on kokku tulnud üle Eesti oma kaupa tutvustama. Väljas on mootorrattad, mopeedid, rollerid, samuti motovarustus ja -rõivad.

Tsiklid võtavad enda alla terve 1700ruutmeetrise messikeskuse põhihalli. Toimuvad firma Ural Bikes OÜ Eesti esmaesitlused. Esindatud on ka auto- ja motoklubid oma ülesvuntsitud masinatega. Näha saab suviste motoürituste reklaami.

Mõlemal messipäeval teevad Tartu kõrgema kunstikooli tudengid kehamaalinguid, mille valmimist publik saab jälgida. Messilaval esinevad noortebändid.

Samal ajal on esimeses paviljonis avatud vaba aja mess Suvi 2004. Mõlemad messid on mõeldud kogu perele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing