Tallinna kesklinna kerkib uus tornelamu Osten Tor

Enn Tosso 05. aprill 2004, 00:00

Korterite müük uude majja algas 31. märtsil. Kortereid vahendava Uus Maa Kinnisvarabüroo maakleri Katja Kesselmanni sõnul asuvad esimesed broneeritud korterid 2?7 korrusel. Kõik on kohalikud kliendid. ?Olen kindel, et tegemist on väga eduka projektiga, kuid täpsemaid prognoose ei tee,? ütleb Kesselman.

Majja rajatakse 147 korterit ja selle valmimine on planeeritud 2005. aasta lõpuks.

15korruseline elamu-büroohoone rajatakse kolme firma koostöös (SRV, Nordea Pank ja Uus Maa), asjaosalised nimetavad ennast kolmeks elevandiks.

Kortermaja peamiseks müügiargumendiks tuuakse objekti koduleheküljel seda, et pea kõikide korruste akendest avaneb avar vaade. Vaatega saab tutvuda võrgulehel www.3elevanti.ee.

Esmakordselt Eestis rakendatakse korteri ostmisel uut finantseerimise skeemi. Arenduse alustamise hetkel sõlmitakse ostjaga võlaõiguslik leping ja tuleb tasuda 33% korteri maksumusest, mille finantseerimiseks võib kasutada Nordea Panga laenu, vahendab projekti kodulehekülg. Sealjuures ei ületa Nordea Panga pakutav laenumarginaal 1,35%. Järgmised 67% tuleb tasuda korteri lõplikul valmimisel.

Korterite hinnatase erineb sõltuvalt korrusest ligi kaks korda, ulatudes viimasel korrusel 25 000 kroonini.

A&A Kinnisvara tegevjuhi Aivar Villemsoni sõnul on Osten Tori hinnatase kohati liiga kõrge. ?Alates üheksandast korrusest hakkavad suurte korterite hinnad käest minema,? sõnas ta. ?Alates 50 m² suuruste korterite ruutmeetrihinnad peaksid olema natuke madalamad. 20 000 kr/m² eest on alternatiivseid pakkumisi linnas küll,? sõnab ta.

Panipaikade hinnad ei tohiks Villemsoni sõnul ületada 20 000 kr. Odavad autokohad ja panipaigad meelitavad inimesi kortereid ostma. ?Kuna hindasid saab alati ka langetada, turgu selline hulk lisanduvaid kortereid oluliselt ei tohiks kõigutada,? prognoosib ta. Villemsoni sõnul on projekti õnnestumiseks tähtis on müügiga hästi alustada, inimestele ei meeldi seisvad pakkumised. Teiseks on oluline, et esimese korteri peaks avalikult müüma eriti puhta kuvandiga inimesele ja seda müügi käigus promoma, räägib Villemson.

 • Indrek Kald, IT toimetaja:
  Osten Tori majja korterit osta plaaniv inimene saab maja kodulehelt www.3elevanti.ee nautida 7. ja 15. korruselt avanevat vaadet Tallinnale, kuigi maja pole veel ehitama hakatud.

Nii selgub, et läbi kahe korruse ulatuva 15. korruse korterist võib küll loendada jalgpallihuvilisi Lilleküla staadioni kesklinnapoolses osas, kuid mängu ennast paraku koduaknast binokliga jälgida ei õnnestu.

Vaadet tutvustaval lehel liikumine on tehtud lihtsaks. Hiirega saab liigutada pilti paremale-vasakule ning üles-alla. Eraldi nupp toob pilti lähemale ja viib kaugemale. Suurendus on nii võimas, et raskusteta saab hinnata üle Pärnu maantee jääva vastasmaja korterite kardimustrit. Samuti saab ühe hiireklikiga seada pildi algasendisse, st vaatega kesklinna poole. Nii 7. kui ka 15. korruselt avaneb kodulehel pea 360kraadine talvine vaade ümbritsevale linnale.

Uue maja veebileht teenib siiski ka kriitikat. Näiteks ei avanenud mitme viiendal korrusel asuva toa joonised ega andmed (nt elamispind, rõdu suurus, ruutmeetri hind).

Veidi segadust tekitavad ka ruumide nimetused. Esimesel korrusel asuvad selgituse järgi kuus äripinda, maja vara ruumid ja tehnilised ruumid.

Kui samas avada seal uue hiirevajutusega üks neist kuuest pinnast, nimetatakse seda korteriks numbriga ühest kuueni. Tegelikult asuvad esimesed korterid alles teisel korrusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 14:20
  Otsi:

  Ava täpsem otsing