Lennujaam suurendab läbilaskevõimet

Sirje Niitra 06. aprill 2004, 00:00

Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik ütles, et nii suur investeerimisvajadus on tingitud reisijate arvu kiirest kasvust. Selle aasta esimeses kvartalis suurenes Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv eelmise aasta sama ajaga võrreldes 31,2 protsenti ja kõik märgid näitavad, et kasv jätkub, rääkis ta. Aasta lõpuks oodatakse umbes viiendiku võrra enam reisijaid kui aastal 2003.

Tipptundidel ei suuda praegune lennujaam enam külastajaid kiiresti teenindada, mistõttu tekivad sabad nii piiril, turvakontrollis kui ka kauplustes. Seoses Euroopa Liitu minekuga suureneb reisijate arv veelgi ja aastaks 2010 peaks see ulatuma juba 1,5 miljonini.

Pool kavandatavast investeeringusummast ehk 200 miljonit krooni läheb infrastruktuuri uuendamiseks. Oluliselt laieneb perroon, lisandub üks-kaks uut reisijasilda, pikeneb ruleerimisrada, võetakse kasutusele uusi meetmeid keskkonna kaitseks.

Reisiterminal saab juurde 6000 ruutmeetrit pinda: suureneb nii ootesaali kui kaupluste pindala. Lisaks kaalub ettevõte kaubaterminali laiendamist ja parkimismaja ehitamist.

Raha suuremahuliste investeeringute tegemiseks tuleb nii lennujaama teenitud kasumist kui ka Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi vahenditest. Lisaks tuleb võtta pangalaenu.

Tallinna Lennujaamal on praegu jaotamata kasumit 67,8 mln krooni. Ettevõtte laenukoormus on 300 mln kr, eelmisel aastal maksti laene tagasi 42 mln krooni ulatuses.

Küsimusele, kas on oodata ka lennujaamatasude alandamist, mida lennufirmad pikisilmi ootavad, vastas Loik, et seda kaalutakse pärast selle aasta majandustulemuste selgumist. Praegu on reisijatasu 235 krooni inimese pealt, selle ülevaatamine tuleb kõne alla. Maandumistasu, mida arvestatakse lennuki kaalu pealt, tõenäoliselt ei muutu.

Eelmisel aastal teenis AS Tallinna Lennujaam 208,8 mln krooni suuruse käibe juures 46,2 mln krooni puhaskasumit. Kaubaveo maht kasvas eelneva aastaga võrreldes 18,3 ja reisijate arv 18,2 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing