Kraani- ja kohvriviinaga Euroopasse

Sirje Niitra 29. aprill 2004, 00:00

Ehkki keegi ei usu, et kange alkoholi müük ülehomsest kümnekordistub, on selge, et turistid hakkavad senise liitri viina asemel rohkem kaasa viima. See on sundinud tootjaid suuremale ja käepärasemale pakendile mõtlema.

Liviko üllatas kolmeliitrise bag in box pakendiga, mille sisse on peidetud kraan. Juhatuse esimehe Udo Themase sõnul on see mõeldud nii turistile kui ka kohalikule inimesele suvise pikniku tarvis: kerge kanda ja mugav kasutada. Lääne-Euroopas on kasutusel taolised veinipakendid ja sealt Liviko idee saigi. Viru Valget saab kaasa osta ka sangaga kohvrites, mis mahutavad kolm ja viis liitrit, odavama Valge Viina jaoks on lihtsam kilepakend.

Remedia kommertsdirektor Sirje Potisepp ütles, et multipakendeid ja plastpudelid on kasutusele võetud ettevõtte lipulaeva Crystal Vodka tarvis, aga ka likööridele ja prantsuse brändile. Seni ostsid turistid tema sõnul meelsasti kaasa ka 80kraadist Kapteni viina liitrises pudelis, kuid nüüd selle ost tõenäoliselt väheneb. Kokkulepped turustamise osas on Remedial sadama piirkonna poodidega sõlmitud ja oma toodangut on tutvustatud turistidele mõeldud trükistes.

Liiwi Heliisi turundusjuht Guido Paomees rääkis, et ka see Viljandis tegutsev ettevõte on viinaralli ajal Tallinnas kohal. Viimase uudisena tuli välja viin nimega Welcome to Estonia liitrises pakendis. Sama margiga väikesed suveniirkannukesed igal juhul meeldisid turistidele, tõdes ta.

Ofelia alustas nägusates kohvrites oma populaarseima Saarema Vodka müüki juba 12. aprillil. Viieliitristes pakendites ? 10 pooleliitrist plastpudelit ? saab osta nii 40- kui ka 80kraadist viina.

  • Udo Themas, Liviko juhatuse esimees:
    Ennustamine on tänamatu tegevus, kuid üks on kindel ? müügimahud ei vähene. Aga ega iga turist kümmet liitrit ka kaasa võta.

  • Aleksander Skoblov, Onistari juhatuse esimees, Viina Liidu juht:
    Tuleb paari kuu ralli. Pikka iga ma eesootavale ostubuumile ei ennusta. Mais ja juunis võib alkoholi läbimüük kasvada isegi kuni kolmandiku võrra, siis langeb. Põhiliselt ostetakse Tallinnast ja eriti sadama ümbruse poodidest.

  • Sirje Potissepp, Remedia kommertsdirektor:
    Ootan suure huviga, mis juhtuma hakkab. Kuuldavasti on soomlased siit viina vedamiseks juba transporti tellinud. Käibe kasv kindlasti tuleb, eriti algul, aga mina olen skeptiline, sest ega inimesed siis ennast surnuks jooma hakka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing