Pristisele kuulub kolmandik turvaseadmete paigalduse ja hoolduse turust

Liis Kängsepp 10. mai 2004, 11:07

Turvafirmade seas läbiviidud iga-aastase küsitluse kohaselt kuulub Pristisele 30,5% turvaseadmete paigalduse ja hoolduse turust.

Küsitluse viis läbi Eesti Turvaettevõtete Liit.

Pristis paigaldas möödunud aasta jooksul turvaseadmeid 108 miljoni krooni eest, edestades 19,5 miljoni krooniga Eesti suurimat turvafirmat Falck.

Pristise juhatuse liige Andres Kiil ütles olukorda kommenteerides, et Pristis on suutnud püsida Eesti turvasüsteemide turu liidrina juba neljandat aastat järjest tänu investeerimisele ettevõtte kasvu ja arengusse.

?Panustamine töötajate koolitusse ja klienditeenindusse on aidanud ettevõttel võita klientide usaldust, ?märkis Kiil, lisades, et 2003. aasta müügiedu aluseks on olnud mitmete suurobjektide teenindamine. ?Nagu näiteks Citymarketid, Sportlandi kauplustekett, Eesti Saatkond Washingtonis, Ida-Tallinna politseihoone, uus reisilaev Victoria jne.?

Turvaseadmete paigaldamise ja hoolduse turg tervikuna kasvas 2003. aastal võrreldes eelneva aastaga 6,6 protsenti. Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektori Veiko Jürissoni sõnul on tegemist viimaste aastate stabiilse kasvu jätkumisega, mida tingib üldine majandusaktiivsuse suurenemine ning ehitusturu elavnemine.

?Turvaseadmete paigaldamise ja hoolduse käive kasvab kiiremini kui turvateenuste turg tervikuna, kuna turvatehnika paigaldamist näevad ettevõtted pikaajalise investeeringuna, mis tuleb odavam kui mehitatud valve kasutamine,? lisas Jürisson.

Eesti Turvaettevõtete Liidu küsitlusse kaasatud ettevõtete turvaseadmete paigaldamise ja hoolduse 2003.a. käibed moodustavad kokku 355 miljonit krooni. Hinnanguliselt on see 80 protsenti kogu turumahust, mis Eestis on ligikaudu 445 miljonit krooni. Eesti turvateenuste turu maht tervikuna on hinnanguliselt umbes 1,5 miljardit krooni.

Pristis on Baltimaades tegutsev nõrkvoolu- ja turvasüsteemide lahendusi pakkuv ettevõte, kes omab esindusi Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Riias, Vilniuses ja Klaipedas. Pristis on asutatud 1993. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing