Eesti Telekomile oodatakse teiseks kvartaliks kahjumit

Andris Feldmanis 14. juuli 2004, 00:00

Suprema Securitiesi ja Ühispanga prognooside kohaselt on Eesti Telekom teises kvartalis kahjumis ? Ühispanga prognoos pakub kahjumiks 27 miljonit, Suprema 34 miljonit krooni.

?Teise kvartalisse jäi Telekomil dividendimakse ja sellega seoses ka tulumaks,? kommenteeris Telekomile prognoositud kahjumit Ühispanga Varahalduse ASi juhatuse liige Sven Kunsing.

Eesti Telekom maksis teises kvartalis dividende 8 krooni aktsia kohta. Rahandusminister Taavi Veskimägi soovitas eelnevalt dividendide suuruseks 12 krooni aktsia kohta.

Esimese poolaasta lõikes pakuvad eksperdid Telekomi kasumiks 285?292 miljonit krooni. See tähendaks kuni 36% tagasiminekut võrreldes eelmise aasta esimese poolega. 2003. aasta oli sel perioodil Eesti Telekomi puhaskasum 443 miljonit krooni.

Ekspertide hinnangul langeb ka Eesti Telekomi kulumi- ja maksude-eelne ärikasum ehk EBITDA. Teise kvartali EBITDA tuleb Suprema hinnangul 549 miljonit krooni, mis on 2,4% vähem kui mullu. Veel väiksemat numbrit pakub Ühispank ? 544 miljonit krooni. Seevastu Hansabank Marketsi prognoos on märgatavalt positiivsem, tuues EBITDA suuruseks 570 miljonit krooni, mis tähendaks 1,3% kasvu.

Käibe osas ennustatakse Eesti Telekomile jätkuvalt tõusu. Kõige positiivsemalt on käibe osas meelestatud Suprema Securities, mis pakub teise kvartali käibeks 1288 miljonit krooni, see tähendaks 8,5% kasvu. Ühispanga prognoosi kohaselt tuleb lõppenud kvartali käive 1265 miljonit krooni. Kõige tagasihoidlikumaks jääb Hansabank Marketsi prognoos 1230 miljoni krooniga.

Poolaasta käibeks prognoosib Suprema Securities 2507 miljonit krooni, see tähendaks 9% tõusu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Veidi väiksemat poolaasta käivet pakub Ühispank ? 2483 miljonit krooni. Hansabank Marketsi ootus käibe osas on veel tagasihoidlikum, pakkudes käibeks 2448 miljonit krooni.

Kunsingu sõnul tuleb jälgida ka investeeringute mahtu, mis oli esimeses kvartalis 107 miljonit krooni, 2003. aastal läks investeeringutes 43 miljonit krooni. Samas tuleks arvestada, et Telekomi investeerimisvajadused peaksid olema vähenenud, sest kommunikatsioonivõrk on suures osas välja ehitatud. ?Poolaastaks pakukski investeeringute mahuks 100?120 miljonit krooni,? ütles Kunsing. ?Kui tuleb rohkem, siis on see pisut negatiivne.?

Eesti Telekom avaldab poolaasta finantsaruande homme.

Teise kvartali prognoosid, miljonites kroonides

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing